تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۴:۴۷
کد مطلب : 48837

عکس/ سفر ناتمام دختر فرانسوی برای”جهادنکاح”

یک دختر پانزده ساله فرانسوی که گمان می‌رفت برای پیوستن به تروریست‌های داعش راهی سوریه شده است، در شهر مارسی در جنوب شرق فرانسه پیدا شد.

این دختر نوجوان فرانسوی که “آسیه السعیدی”  نام دارد و اخیراً ناپدید شده بود، یک هفته پیش از خانه خود در منطقه “ایزر” گریخت و پلیس فرانسه از روز ۳۰ سپتامبر عملیاتی را برای پیدا کردن آسیه آغاز کرده بود و شنبه شب (۴ اکتبر) توانست نزدیک یک ایستگاه قطار در شهر مارسی در جنوب شرق فرانسه او را پیدا کند.

به نظر می رسد که آسیه به علل نامعلومی از رفتن به سوریه منصرف شده و در شهر مارسی ماند و به عنوان خدمتکار یک رستوران مشغول به کار شد.

آسیه پیش از سفر ناتمامش به سوریه، در صحفه شخصی خود نوشته بود “برای بخشوده شدن گناهان چه باید کرد؟!”

او پیام های زیادی از کاربرانی ناآشنا دریافت می کرد و به مرور زمان و بدون اطلاع والدینش، روابط او با این کاربران بیشتر شد؛ کاربرانی که در واقع اعضای یک شبکۀ جذب نیرو برای گروه های تروریستی فعال در سوریه هستند.

این کاربران سرانجام از آسیه خواستند که به ترکیه برود و در آنجا پیش از رفتن به سوریه ازدواج کند و برای فرستادن وی به سوریه بلیط و پول کافی را فراهم کرده بودند، ولی پلیس فرانسه هنوز نمی داند که چرا آسیه نتوانست کشورش را به مقصد ترکیه ترک کند و چه عواملی وی را از سفر به ترکیه و متعاقباً ورود به سوریه بازداشته است.

سفر ناتمام دختر فرانسوی برای

آسیه تنها دختر فرانسوی نیست که برای پیوستن به تروریست های فعال در سوریه تلاش کرد، بلکه گروهی از دختران شهر تولوز در جنوب غرب فرانسه برای رفتن به سوریه تلاش کرده بودند که تعدادی از آنها را خود را به مقصد رساندند.

آمار وزارت کشور فرانسه حاکیست، حدود هزار فرانسوی از جمله صد زن و دختر به صفوف گروه های تروریستی فعال در سوریه پیوسته اند.

وزارتخانه های دادگستری، کشور و امور خارجه فرانسه اخیراً عملیاتی را برای جلوگیری از پیوستن جوانان این کشور به تروریست های فعال در سوریه و عراق اجراء می کنند.

منبع: العالم