تاریخ انتشار خبر: ۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۹:۱۱
کد مطلب : 46227

غرش دوبارۀ موشک‌های مقاومت در غزه +تصاویر

مردم باریکه غزه احساس عجیب و غریبی دارند، آنان بر این باورند که جنگ آتی به زودی به وقوع خواهد پیوستد، این احساس و باور در اظهارات و سخنان آنان کاملا هویداست.

 
 
بار دیگر صدای انفجار و تیراندازی بلند شد و در فضای نوار غزه پیچید، این‌ها صداهای موشک‌های اسرائیلی نیست که ساکنان نوار غزه طی ۵۱ روز جنگ آن‌ها را می‌شنیدند، بلکه صداهایی است که از پایگاه‌های آموزشی مقاومت فلسطین در سراسر نوار غزه به گوش می‌رسد.

از زمان پایان جنگ غزه، نیروهای مقاومت همچنان در پادگان‌های آموزشی خود حضور دارند تا خود را برای نبرد آتی آماده کنند. مردم باریکه غزه احساس عجیب و غریبی دارند، آنان بر این باورند که جنگ آتی به زودی به وقوع خواهد پیوستد، این احساس و باور در اظهارات و سخنان آنان کاملا هویداست. مقاومت نیز احساس می‌کند که بخشی از دستاورد‌هایش محقق نشده است.

ساکنان نوار غزه نگرانی خود را از آینده پنهان نمی‌کنند، آنان در عین حال به مقاومت و نیروهای مقاومت اطمینان و اعتماد کامل دارند.

مردم غزه می‌گویند که هدف از به تاخیر انداختن بازسازی نوار غزه اعمال فشار بر افراد بی‌خانمان و بی‌سرپناه جهت فاصله گرفتن از مقاومت است.

مقاومت، آزمایش‌های موشکی خود و بازسازی تونل‌های غزه را از سرگرفته است. یکی از مبارزان گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) در جریان مرمت یکی از تونل‌ها به شهادت رسید.

تونل‌ها یکی از شاخص‌های برجسته تجاوزات اخیر اسرائیل علیه باریکه غزه می‌باشد، رزمندگان گردان‌های قسام در جریان جنگ اخیر موفق شدند از طریق این تونل به خطوط پشت دشمن صهیونیستی نفوذ کنند و عملیات‌هایی را به اجرا درآورند و خسارت‌های سنگینی را به آن‌ها وارد کنند.

تحلیلگر سر‌شناس فلسطینی می‌گوید: کاملا طبیعی و منطقی است که مقاومت خود را برای نبرد آتی آماده کند.

«مصطفی صواف» با بیان اینکه نبرد گذشته هرگز آخرین نبرد با دشمن صهیونیستی نخواهد بود گفت:آماده سازی و تجهیز و آموزش، مشی راهبردی مقاومت به شمار می‌رود.

 
منبع: ابنا