تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۸:۵۲
کد مطلب : 37352
یادداشت/

غزه ؛ نماد بیداری اسلامی ، معادله ی عزت و جریان های ذلت

عصر آبادان: آن زمانی که کلاشنیکفها تنها سلاح مقاومت در غزه بود هیچکس توقع آن را نداشت که زمانی در غزه فرا برسد که صهیونیستها این چنین ذلت بار خواهان آتش بس باشند.

معادله امروز غزه معادله عزت امت اسلامی است که عزتمندان منطقه آن را با هزاران امید نوشتند . خروجی این معادله،  التماس بچه گانه نتایاهو جهت توقف جنگی که خود تحمیل کرده است.

غزه امروز نماد بیداری حقیقی اسلامی است نه بهار دروغین عربی  که غربی ها آن را منحرف کردند . غزه امروز به جای خواهش از غرب جهت اشغال کشورشان با معادله های غرب می جنگد و به جای کشتن برادران خود ،متجاوزان به برادران خود را به هلاکت می رساند وبه جای شلیک موشک و ویرانی شهرهای خود ، شهرهای غصب شده توسط دشمن را پاک می کنند.
امروز غزه میدان شرافت است . میدان نشان دادن خلوص مخلصان و عریان نمودن منافقان است .
امروز باید برخی از سران اتحادیه عرب درخواست ارسال سلاح را به غزه جهت دفاع از خود را بررسی کنند .
مگر غزه یان همانند دیگر کشورهای بهار عربی حق ندارند از خود دفاع کنند . پس آقایان ملوک کجایند از شعارهایی که در سوریه و لیبی دادند. چرا دیکتاتوری نتانیاهو نمی توانید ببینید و حتی جرات دیدن دیکتاتوری او را ندارید؟

به هرحال نتانیاهو هر چقدر دیکتاتور باشد ارباب شماست هیچ توقعی از شما هم نمی رود که جلوی ارباب خود سر بلند کند اما حداقل اگر اختیاری هم دارید که بعید می دانم داشته باشید به مقاومت خنجر نزنید. یا آنکه نقاب نفاق نپوشید و با آن بخواهید اثبات کنید که طرفدار غزه هستید درحالی که ماجراجویی شما در نابودی دولت و ارگان های دولتی در لیبی و ایجاد فتنه در عراق و سوریه و ریختن خون های هزاران بی گناه چهره حقیقی تان را عریان کرده است.
غزه باید هوشیار به این دو جریان باشد نه تسلیم تطمیع نقاب داران عریان شده شود و نه در قبال تهدید خنجر زنان سر تعظیم فرو آورد.
غزه امروز باید مقاومت کند نه تنها در مقابل صهیونست ها بلکه در مقابل این دو جریان ذلت گرچه مقاومت در مقابل تطمیع نقابداران این جریان سخت است.
پیروزی حقیقی غزه زمانی محقق می شود که مقاومت این جریانها رو خوب شناسایی کند و در قبال ترفندهای آنها آگاه باشد در اینجاست که نقش دیگر عناصر جریان مقاومت اهمیت پیدا می کند به همین خاطر می توان نامه سردار قاسمی را نشان از تصویر حقیقی جریان  مقاومت از نیرنگ تیم تطمیع و تهدید خنجر زنان ، دانست.نامه سردار حاکی از قرار دادن معادله در جهت حقیقی اش داشت تا دچار ناملایمات منطقه ای نشود.
نامه سلیمانی بار دیگر ثابت کرد که فلسطین بالاتر از هر اختلاف سیاسی است و هر حیله و نیرنگی نمی تواند حلقه های این زنجیر مقاومت را از هم جدا کند.

 

 

=============

احمد ربیعی/عصر آبادان

rabiee-asr