تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۷:۱۷
کد مطلب : 45898

«فرشتگان قصاب ۲» ساخته می‌شود

تهیه کننده فیلم سینمایی «فرشتگان قصاب» از ساخت قسمت دوم این فیلم سینمایی خبر داد.

 

به گزارش مهر، در اولین روز جشنواره فیلم مقاومت نشست خبری فیلم «فرشتگان قصاب» با حضور سهیل سلیمی کارگردان و محمد قهرمانی تهیه کننده برگزار شد.
در ابتدای نشست سهیل سلیمی کارگردان «فرشتگان قصاب» درباره سوژه فیلم گفت: سوژه فیلم در ابتدا در حد یک داستان بود که اتفاقات در داستان رخ داد تا اینکه موضوع قاچاق اعضای بدن در ذهن من پیش آمد. موضوع قصه قاچاق اعضای بدن واقعی است، اتفاق اصلی در مدرسه برای بچه ها رخ داد که بعدها می فهمند که از دنیا رفته اند و متوجه می شوند روح آنها است که ناظر است.
وی درباره مشکلات اکران این فیلم توضیح داد: دوست داشتم تا فیلم در سینما اکران شود زیرا بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند سینمایی هستند اما شرایط به گونه ای رقم خورد که نشد در سینما اکران شود. اما خوشبختانه با اینکه «فرشتگان قصاب» تنها در تلویزیون به نمایش درآمد تاثیر مثبت خود را گذاشت. البته این فیلم اکران دانشگاهی هم در داخل کشور داشت، این اکران ها مختص به دانشگاه هایی بود که می خواستند از فیلم تقدیر کنند.
کارگردان فرشتگان قصاب درپاسخ به این سوال که مایلید تا دوباره فیلمی با موضوع بین المللی بسازید گفت: بازهم راغب هستم تا در این حوزه فیلم بسازم اما اینکار نیاز به مدیریت هوشمندانه دارد زیرا نباید فیلم ها را برای آرشیو شدن بسازیم. مدیران باید توجه داشته باشند که اگر فیلمی بین المللی است، اگر در آن بازیگران بین المللی حضور دارند باید در کشورهای دیگر هم اجازه اکران داشته باشد.
سلیمی درباره اکران این فیلم در خارج از کشور توضیح داد: بعد از نمایش این فیلم از تلویزیون، فایل ویدئویی آن در دانشگاه کلمبیا به نمایش درآمد که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت و حتی سرخپوستان کانادایی که برای ضد نژادپرسنتی راهپیمایی راه انداخته بودند نمادشان فرشتگان قصاب بود. همچنین مصاحبه ای هم درباره این فیلم با رادیو کلمبیا داشتم آنها نگاهشان نسبت به این فیلم آنقدر بالا بود که یکی از مهمترین علت های گرفتن جایزه را فلسفه ای که پشت این فیلم وجود داشت می دانستند.
«فرشتگان قصاب ۲» را هم به زودی شروع می کنیم
در ادامه این نشست محمد قهرمانی تهیه کننده «فرشتگان قصاب» گفت: زمانیکه در موسسه شهید آوینی بودم تلاشم این بود که به سمت تولیداتی باشد که در هنر هفتم کمتر به آن توجه شده است. تبدیل سینما ویدئو به سینما رسانه نمونه مشهود آن است.
وی ادامه داد: در ابتدا کار را با چند اثر در حوزه جنگ نرم آغاز کردیم تا حرفی برای مبارزه با تولیداتی که علیه ارزش ها و باورهایی که مردم به خاطر آن به پا خواستند در هالیوود ساختند داشته باشیم ضمن اینکه بتوانیم شعار رزمندگان که بهترین پدافند آفند است را پیش ببریم.
تهیه کننده «فرشتگان قصاب» بیان کرد: به همین دلیل فیلم «شکارچی شنبه» و «گام های شیدایی» را تولید کردیم و به موازات آن «فرشتگان قصاب» را ساختیم . ویژگی بارز «فرشتگان قصاب» این بود که حرف تازه ای برای گفتن داشت که اتفاقات استکبار و رژیم صهیونیستی را دنبال می کرد. خوشحالم این فیلم با اینکه اکران عمومی نداشت اما به خوبی دیده شد و مورد استقبال قرار گرفت.
تهیه کننده فیلم «شکارچی شنبه» با اشاره به تولید فیلم بین المللی گفت: ظرفیت و پتانسیل لازم در کشور با حضور جوانان انقلابی و با انگیزه برای کارهایی از این دست وجود دارد. جوانان ما مردان میدان های سخت هستند که اگر عرصه برای آنها باز باشد می توانیم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.
این تهیه کننده با بیان اینکه این جوانان باید سنگرها را فتح کنند، توضیح داد: فوندانسیون حوزه فرهنگ و هنر در زمان پهلوی سیمان آن چپیده شد  و بعدها  در زمان مهاجرانی یک سری دیوارهایی ساختند که تنها دستورالعملی بود. عده ای بر این باورند که امروز باید بخشی از این دیوارها را خراب کرد و دیوارهایی جدید بسازیم که کاری عبث و بیهوده است.
قهرمانی معتقد است، باورها و ارزش های دینی در حوزه فرهنگ باید خود را به خوبی نشان دهد. امروز باید در این حوزه صهیونیست را نشانه بگیریم. البته باید از مدیریت صهیونیست یاد هم بگیریم. بنده در فضای مجازی وایبر هستم اما آنها من، شیخ طادی و علی نصیریان را بلاک کردند.
وی ادامه داد: خوشحالم که رژیم صهیونیستی را عصبانی کردم و قصد داریم به زودی «فرشتگان قصاب» را هم بسازیم.