تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۱:۵۹
کد مطلب : 54818

فرماندار ویژه آبادان:لزوم بهره‌گیری از توان بانوان آبادانی در عرصه‌های مختلف

فرماندار ویژه آبادان بر لزوم بهره‌گیری از حداکثر توان بانوان در عرصه‌های مختلف اعم از اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره تاکید کرد.


خبرگزاری فارس: لزوم بهره‌گیری از توان بانوان آبادانی در عرصه‌های مختلف

به گزارش  عصر آبادان، عزیزالله شهبازی صبح امروز در نخستین جلسه تخصصی کمیسیون بانوان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: ۵۵ درصد از جمعیت ۳۲۰ هزار نفری شهرستان آبادان را بانوان تشکیل می‌دهند و باید از این توان و ظرفیت بالای بانوان در بخش‌های گوناگون استفاده کرد.

وی با اشاره به وجود راهبردی برای استفاده از این توان، افزود: نقشه راهی نیز در حوزه استان و در بخش خانواده تهیه و تدبیر شده که به زودی به شهرستان‌ها ارسال و ابلاغ می‌شود.

فرماندار ویژه آبادان اضافه کرد: در سطح شهرستان نیز برنامه‌ریزی‌هایی با الگوگیری از برنامه‌های سایر شهرها و بومی‌سازی آن انجام شده است.

شهبازی تصریح کرد: بانوان می‌توانند نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در این رابطه به کمیسیون امور بانوان ارائه دهند.

معاون استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرهنگ به چند صورت ساخته می‌شود، گفت: یکی از موارد شکل‌گیری فرهنگ آنچه که در طول تاریخ شکل گرفته و به عرف اجتماعی تبدیل شده و قابل تحریف هم نیست و دیگری را دولت‌ها و حکومت‌ها می‌سازند.

وی با اشاره به نقش تشکل‌های مردم‌نهاد در کمک به فرهنگ‌سازی در جامعه یادآور شد: این تشکل‌ها آنچه که مطالبات مردمی است را در قالب بسته‌های فرهنگی و برای گروه‌های هدف مشخص شده، تدبیر، تهیه و مهیا می‌کنند.

فرماندار ویژه آبادان خطاب به دبیران کمیته‌ها افزود: این مسئولیت بار سنگینی است که به دوش شما نهاده شده ضمن آنکه باید از توان و بانوانی که در حوزه رسانه قلم می‌زنند نیز به نحو مطلوبی بهره برد.

معاون استاندار خوزستان عنوان کرد: هدف اصلی ما از تشکیل چنین جلساتی برنامه‌ریزی برای حضور موثر بانوان در عرصه‌های گوناگون و در کنار آقایان است.

شهبازی تصریح کرد: علاوه بر این باید برای خانم‌هایی که به دلایلی همچون معلولیت و غیره خانه‌نشین هستند و دسترسی به بسیاری از مسائل ندارند نیز نسخه‌ای داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم وجود جایی تحت عنوان کانون بانوان ادامه داد: در صورت وجود چنین مکانی بانوان می‌توانند گرد هم آمده و افکار، عقاید و نقطه نظرات خود را در بخش‌های مختلف ارائه دهند و به این ترتیب اقدامات و برنامه‌ریزی‌های خوبی در حوزه زنان اتفاق بیفتد.

وی گفت: برای این منظور محلی در منطقه سیکلین داریم که پس از انجام برخی تغییرات و بهسازی محیطی آن را برای استفاده آنان به عنوان کانون در اختیار کمیسیون امور بانوان قرار می‌دهیم.

شهبازی همچنین با تاکید بر لزوم توجه به ورزش بانوان افزود: در آبادان و در بخش ورزش بانوان خلاهای بسیاری وجود دارد که امید می‌رود این کمبودها هر چه سریع‌تر رفع شود.

وی اظهار کرد: در جلسات مختلفی که با آموزش و پرورش داشتیم قرار شد تا کارگروهی به‌منظور پیگیری موضوع در این اداره تشکیل و فعال‌سازی شود.

معاون استاندار خوزستان در پایان تصریح کرد: دبیران کمیته‌ها می‌توانند طی هماهنگی با مسئول کمیسیون امور بانوان نسبت به دعوت از مدیران شهری در جلسات کمیته‌ها با هدف عملیاتی شدن تصمیمات اقدام کنند.

منبع: فارس