تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۱:۳۶
کد مطلب : 93392

فرودگاه سازی یا فرودگاه بازی این دولت و آن دولت در اهواز!

کشف میدان نفتی،آن هم درست زیرپای تنها فرودگاه اهواز خبر ساده ای نبود که بشود به راحتی از کنار آن گذشت مدتها این موضوع در بین مردم و مسولین مطرح بود وجود حوضچه های نفتی ، بحث انتقال فرودگاه اهواز را روز به روز جدی تر می کرد.

به گزارش  عصر آبادان،کشف میدان نفتی،آن هم درست زیرپای تنها فرودگاه اهواز خبر ساده ای نبود که بشود به راحتی از کنار آن گذشت مدتها این موضوع در بین مردم و مسولین مطرح بود وجود حوضچه های نفتی ، بحث انتقال فرودگاه اهواز را روز به روز جدی تر می کرد.
زمزمه ساخت فرودگاه جدید اهواز اولین بار در دولت احمدی نژاد به گوش رسید تا آنجا که براساس مصوبات دور دوم سفر هیات دولت به استان، انجام مطالعات ساخت فرودگاه جدید اهواز در دستورکار قرار گرفت.
 نیکزاد، وزیر وقت راه‌و‌شهرسازی از توافقی خبر داد که بر اساس آن قرار شده بود فرودگاه فعلی و زمین های اطرافش را به شرط ساخت و تجهیز فرودگاه جدید، به نفتی ها واگذار کنند.
بحث آنقدر جدی بود که حتی مکان ساخت فرودگاه هم معین شد قرار بود فروگاه در شرق اهواز در  در کیلومتر ۱۵بزرگراه خلیج‌فارس جانمایی شود و ۶ سال زمان برای ساخت و تجهیز  اعلام شد.
حالا قصه فرودگاه جدید اهواز گویی خاطره شده است  چرا که نه خبری از فرودگاه جدید است نه خبری از آن همه توافق و قول و وعده!
تنها کاری که تاکنون انجام شده است فقط دیوارکشی زمین فرودگاه جدید اهواز به طول ۹ کیلومتر بوده است این  پول را نیز از محل اعتبارات استانی توسط استانداری تامین شده است  نه وزارت نفت.
ناصر صفاری مدیرکل سابق فرودگاه‌های خوزستان گفته بود” وزارت نفت اعلام می‌کند که اعتباری در دست ندارد. این در حالی است که ما انتظار داریم همان‌طور که به دیگر پروژه‌های مربوط به نفت اعتبار اختصاص داده می‌شود، اعتباری نیز به پروژه فرودگاه اهواز اختصاص یابد. این موضوع درحالی از سوی مسئولان نفتی کشور مطرح می‌شود که در صورت جابه‌جایی فرودگاه، درآمد حاصل از استحصال نفت موجود ذخایر نفتی در فرودگاه فعلی به‌راحتی این هزینه را جبران خواهد کرد و در درازمدت درآمد حاصله از فروش نفت و محصولات آن عواید مناسبی را برای استان و کل کشور دربر خواهد داشت و از طرف دیگر آسایش و رفاه حال بیشتر مردم را موجب می‌شود”
البته نباید امیدی به این داشته باشیم که نفتی ها به تعهد خود پایبند باشند و فرودگاه را بسازند چرا که همین دیروز محمدسعید شرفی مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان تیر خلاص را زد و اعلام کرد”ساخت فرودگاه جدید اهواز توسط وزارت نفت از دستور کار خارج شده است” .این مقام مسئول گفته است:ساخت فرودگاه اهواز با منابعی غیر از منابع نفت ساخته می شود و بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن باید در سریع ترین زمان ممکن آغاز شود.
شرفی درحالی از جابجایی فرودگاه اهواز سخن می گوید که در حال انجام هزینه های هنگفتی برای توسعه فرودگاه فعلی اهواز می باشد.

با توجه به مشکلات و محدودیت‌های فرودگاه فعلی و لزوم جابه‌جایی این فرودگاه امید است مسئولین استانی با هماهنگی سایر دستگاه های مربوط این گره را باز کنند تا مشکلی از مشکلات استان برطرف شود.