تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۲:۵۷
کد مطلب : 107072

فشارها برای لغو سخنرانی عباسی در آبادان به اوج رسید / چرا مسئولان آبادان خلاف نظر استاندار رفتار می کنند؟

اخبار رسیده از فشار مسئولان شهرستان بر مدیران و متولیان دعوت از حسن عباسی برای لغو جلسه سخنرانی وی حکایت دارد.

IMG-20160201-WA0023-2

به گزارش عصر آبادان ، حسن عباسی کارشناس مسایل استراتژیک از سوی بسیج دانشجویی دانشکده نفت آبادان برای سخنرانی در همایشی تحت عنوان” نفوذ موریانه ای در حاکمیت ” به آبادان دعوت شد و قرار است در سالن همایش های این دانشکده سه شنبه هفته آینده سخنرانی کند.

با این حال اخبار رسیده از فشار مسئولان شهرستان بر مدیران و متولیان دعوت از حسن عباسی برای لغو جلسه سخنرانی وی حکایت دارد و این احتمال وجود دارد که تلاش چند ماهه جوانان دانشجو برای دعوت از این چهره ی معروف عقیم بماند و مراسم برگزار نشود.

آنچه بیش از همه جای نگرانی دارد این است که تاکنون هیچ یک از مسئولان شهری در قامت دفاع از جوانان شجاع دانشجو برنیامده و استمداد طلبی شان از جانب مسئولانی که انتظار می رفت ، بی پاسخ مانده است.

پیش از این نیز ، حجت الاسلام نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که برای سخنرانی در دانشکده نفت آبادان دعوت شده بود ، اجازه سخنرانی نیافت و جلسه سخنرانی اش لغو شد. هرچند به خواست وی ، در مکان عمومی دیگری به سخنرانی پرداخت.

جالب اینجاست که عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان ۲۲ آذرماه امسال در جمع خبرنگاران گفته بود هر کسی که وارد خوزستان می شود تامین امنیتش بر عهده ی مسئولین استانی است و تا من رئیس شورای تامین امنیت استان خوزستان هستم امنیت را تامین می کنم و با کسی هم تعارف ندارم و تمام دستگاه های امنیتی ، انتظامی و قضایی نیز موظف به تبعیت هستند مگر اینکه کسی براساس قانون و نه دل خواه عده ای ، ممنوعیت سخنرانی داشته باشد.

سخنان مقتدایی به این معناست که هرکس که منع قانونی نداشته باشد نه تنها می تواند برای سخنرانی در استان حضور یابد بلکه مسئولیت تامین امنیت وی نیز بر عهده مسئولان استان و شهرستان است.

با این وجود آنچه در شهرستان در حال وقوع است ، خلاف نظر استاندار است و مسئولان شهرستان بدون اینکه ممنوعیت قانونی برای حضور عباسی وجود داشته باشد ، تصمیم به تعطیلی برنامه گرفته اند.

حالا باید پرسید چرا با وجود چنین اظهارنظری ، مسئولان شهرستان بر خلاف نظر نماینده عالی دولت در استان رفتار می کنند؟ آیا این آقایان تابع نظر دولت و نماینده عالی اش در استان هستند یا خود محورند و بر اساس سلیقه یا به قول استاندار ،  به دلخواه خود عمل می کنند؟

به هر ترتیب لغو سخنرانی دکتر حسن عباسی در آبادان ، تعطیلی یک سخنرانی نیست بلکه سابقه بدی در کارنامه اجتماعی -سیاسی دولت تدبیر و امید است که نشان خواهد داد از برپایی یک جلسه سخنرانی ساده هم واهمه دارد.