تاریخ انتشار خبر: ۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۶:۱۴
کد مطلب : 92032
فرماندار ویژه آبادان خبر داد:

فعالیت ۹ کمپ ترک اعتیاد در آبادان

فرماندار ویژه آبادان از فعالیت ۹ کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد.

جلسه کمیته مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان صبح امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، سردار نظرپور ریاست کمیته مقابله با عرضه مواد مخدر استان و اعضای شورای تأمین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه برگزار شد.

در این جلسه فرماندار ویژه آبادان، ضمن اشاره به وجود هفت کمپ ترک اعتیاد در آبادان اظهار کرد: سه کمپ غیرمجاز پلمب شده و دو کمپ هم به دنبال مجوز و طی کردن مراحل قانونی هستند و در صورت احراز شرایط، تعداد کمپ‌های مجاز این شهرستان به ۹ کمپ خواهد رسید.

معاون استاندار خوزستان تأکید کرد: شش واحد درمانی اعتیاد در آبادان و ۹ سازمان مردم نهاد نیز در حوزه روانکاوی، خیریه، مبارزه با مواد مخدر و درمان در حال فعالیت هستند.

وی، اقدامات فرهنگی و امکانات پیشگیرانه را مهمترین اصل در حوزه مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: با وجود بیش از ۳۰ هزار دانشجو در این منطقه، فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی نقش زیادی در امر پیشگیری جوانان از مواد مخدر دارد.

شهبازی به برگزاری دو مانور مبارزه با مواد مخدر در اردیبهشت و بهمن ماه ۹۳ سال جاری اشاره کرد و گفت: در مانور اردیبهشت ماه شهرستان آبادان مقام اول را در این خصوص در استان کسب کرد.

در همین باره پنج بار کمیته تخصصی مبارزه با مواد مخدر آبادان تشکیل جلسه داد و طرح‌هایی نیز در این جلسات تصویب و اجرایی شد.

مرجع / فـارس