تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۷:۵۳
کد مطلب : 49557
رئیس کمیته امداد آبادان عنوان کرد

فعالیت ۲ هزار یاور امداد دانش‌آموز در مدارس آبادان/ برپایی ۲۰۰ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی

رئیس کمیته امداد امام خمینی آبادان از فعالیت ۲ هزار دانش‌آموز دختر و پسر تحت عنوان «یاوران امداد» در سطح مدارس شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت 2 هزار یاور امداد دانش‌آموز در مدارس آبادان/ برپایی 200 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی

به گزارش عصر آبادان، مسعود رحیمی صبح امروز در آئین جشن عاطفه‌ها در محل دبستان دخترانه شهیده سحر بناری از فعالیت ۲ هزار دانش‌آموز دختر و پسر تحت عنوان «یاوران امداد» در سطح مدارس شهرستان خبر داد و اظهار کرد: یاوران امداد مدارس به عنوان اطلاع‌رسانان و رابطان کمیته‌ امداد در مدارس هستند که در زمینه شناسایی و معرفی دانش‌آموزان نیازمند و البته با رعایت حرمت دانش‌آموزان فعالیت دارند.

به گفته وی کمک‌های دریافتی از طریق مردم و حامیان از طریق یاوران امداد به دست دانش‌آموزان نیازمند می‌رسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی آبادان با بیان اینکه برگزاری جشن عاطفه در راستای کمک به هم‌نوع به ویژه دانش‌آموزان نیازمند در سراسر کشور برپا شده است، افزود: کمک به هم‌نوع، نشاط، دوستی و محبت را به همراه دارد.

رحیمی با تاکید بر سفارش مکرر دین مبین اسلام در زمینه کمک و انفاق به دیگران عنوان کرد: کسی که انفاق می‌کند در نزد خداوند نیز ارزشمند و بزرگ خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه باید در راستای بسط فرهنگ نوع‌دوستی و انفاق در سطح جامعه بکوشیم، بر تلاش مدیران مدارس در شناسایی دانش‌آموزان نیازمند تاکید کرد و یادآور شد: در جشن عاطفه‌های امسال ۲۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح مدارس و شهرستان پیش‌بینی و تعبیه شده است.از این تعداد، ۱۸۰ پایگاه آن در سطح مدارس و ۲۰ پایگاه دیگر نیز در نقاط مختلف شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده راه‌اندازی شده است.

منبع: فارس