تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۰:۳۹
کد مطلب : 68061

فلاکت و بدبختی در آمریکا +تصاویر

گزارش‌های مستندی در دست است که نشان می‌دهد برخی از شهروندان آمریکا مجبورند در کانال‌های فاضلاب شهرهای این کشور زندگی کنند.

 این تصاویر را خبرگزاری رویترز به تازگی از معیشت سخت بی‌خانمان‌ها منتشر کرده است.

عکس‌های فوق مربوط به زندگی بی‌خانمان‌های آمریکایی در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن هستند.

بی‌خانمان‌هایی که غیر از کوپن یک وعده غذای رایگان در روز؛ تقریباً هیچ حمایت دیگری از سوی دولتشان ندارند و جالب آنکه بر خلاف عکس‌های مذکور، برخی از آنها برای زندگی، چادر هم ندارند و گاهی مجبورند در جعبه‌های مقوایی شب را به صبح برسانند.

گزارش رسانه‌های غربی حاکی از آن است که در آمریکا بیش از ۴۷ میلیون نفر کوپن غذا می‌گیرند و محتاج آن هستند.

همچنین آمارها گویای آن است که نزدیک به نیمی از تعداد چندین میلیونی مادران تنها (زنانی که بدون همسر، دارای فرزند می‌شوند) در آمریکا محتاج کمک و نان شب هستند.

گزارش‌های مستندی در دست است که نشان می‌دهد برخی از شهروندان آمریکا مجبورند در کانال‌های فاضلاب شهرهای این کشور زندگی کنند.

وضعیت محرومان در آمریکا به حدی ناراضی‌کننده است که تحلیل‌های امنیتی تصریح دارند که عمده حاضران در اعتراضات بزرگ «۹۹ درصدی‌ها» و «اعتراضات فرگوسن» محرومان و فقرای آمریکایی بودند که از وضعیت معیشت خود هیچ رضایتی ندارند و کاخ سفید را دشمن شماره یک خود می‌دانند.

این در حالی است که دولت آمریکا خود را حاکم هژمونیک دهکده جهانی می‌داند و جالب آنکه کسانی حتی در داخل ایران نیز بر ضرورت پیوستن به این دهکده جهانی و قبول ولایت آمریکا اصرار دارند!

در جریان اعتراضات ۹۹ درصدی‌ها و ماجرای وال‌استریت؛ محرومان جامعه آمریکا تصاویر فراوانی از نحوه زندگی فلاکت‌بار خود در سایت‌های مجازی منتشر کردند که البته با مدیریت ظالمانه و جنگ روانی هیئت حاکمه آمریکا؛ این حقایق انعکاس یافته به محاق رفت.

شایان ذکر است که فقر و بی‌خانمانی در هر جامعه و کشوری می‌تواند وجود داشته باشد. اما فراگیر شدن این پدیده، رسیدن رقم فقرا به تعداد میلیون و چند میلیون و در مقابل، بی‌حسّی مفرط و محرز حاکمیت نسبت به این پدیده نقصی بزرگ است که درباره آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی می‌توان به آن اشاره کرد.

منبع: فارس