تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۹:۵۱:۵۶
کد مطلب : 82219

«فولادی» سخت از جنس شادی

نگاهی متفاوت به افتخارات فوتبالی باشگاه فولاد خوزستان از هفته‌های گذشته تا قهرمانی فولاد نوین و حذف از آسیا.

به گزارش عصر آبادان ،باشگاه فولاد خوزستان از جمله باشگاه‌های ورزشی کشور است که همواره در پایه‌ها به ورزش خود توجه جدی داشته و یکی از اصلی‌ترین دلایل قهرمانی تیم‌های این مجموعه در سال‌های اخیر توجه به این مورد مهم بوده است.

در لیگ ۸۴ ـ ۸۳ وقتی که فولاد خوزستان با بازی‌های بسیار درخشان خود توانست به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال کشور دست پیدا کند، شاید کمتر کسی باور می‌کرد این تیم یکی از تیم‌های سقوط‌کننده به لیگ اول کشور باشد و خالی شدن پیکره اصلی تیم آن فصل عاملی بود تا این تیم در فصل پس از قهرمانی نتواند به مانند فصل رویایی خود جلوی حریفان افتخار‌آفرینی کند.

بعد از این اتفاق شوم برای این تیم، ارائه یک برنامه کارآمد و زمان‌دار توسط مسئولان باشگاه موجب شد توجه به تیم‌های پایه و آکادمی باشگاه بازیکن‌ساز خوزستانی بیشتر شود و تیم‌ها با تکیه بر جوانان این مجموعه شکل گیرد و فعالیت برای رشد فوتبال پایه به شدت افزایش یافت و این عامل باعث شد که بازیکنان جوان باشگاه، علاوه بر حضور در تیم‌های پایه؛ در کنار تیم‌های بزرگسال این باشگاه به فعالیت بپردازند.

این حرکت باشگاه فولاد خوزستان در میدان دادن با بازیکنان کم سن و سال در کنار چهره‌های شناخته شده در فوتبال کشور موجب ایجاد یک خودباوری در بین بازیکنان جوان و نوجوان این تیم شد و خیلی زود، نام بازیکنانی چون کاوه رضایی، بختیار رحمانی، مهرداد جماعتی، یوسف وکیا و … با داشتن سن‌های کم، بر سر زبان فوتبال دوستان کشور افتاد.

امسال در روزهای آغازین لیگ، پیکره اصلی تیم بزرگسالان فولاد خالی شد و بازیکنانی چون بختیار رحمانی، سروش سعیدی، سروش رفیعی، آرش افشین و … به‌دلیل داشتن مشکل خدمت سربازی از ادامه مسابقات باز ماندند و جدایی بازیکنان کلیدی تیم از جمله عبدالله کرمی و لوسیانو پریرا شرایط را برای ادامه فصل دشوار کرده بود.

با به‌‌ وجود آمدن این مشکلات همه انتظار یک تیم ضعیف شده از فولاد را داشتند، اما با ادامه یافتن مسابقات، تیم فولاد به‌ واسطه حضور جوانان باانگیزه و اعتمادشده خود، طوفانی دیگر را به راه انداخت و خود را به‌ عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب جام قهرمانی لیگ برتر معرفی کرد.

 


جشن قهرمانی فولاد نوین خوزستان

 

بدون شک قهرمانی تیم نوجوانان، جوانان، امید و فولاد نوین خوزستان تنها در فاصله دو هفته نسبت به‌ هم در لیگ‌های خود، یک اتفاق تکرار ناشدنی نیست و نشان از به ثمر نشستن یک برنامه‌ریزی قدرتمند و بلندمدت، اعتماد به جوانان استان و صبر در تمام مراحل انجام مسابقات داشته است.

 


تیم فولادنوین خوزستان قهرمان لیگ یک کشور

 

*فولاد نوین تیمی جوان از جنس صبر و تجربه

سال گذشته در همین روزها سخن از حضور نماینده‌ای دیگر از استان خوزستان در لیگ یک بود و تیم فولاد نوین خوزستان با تکیه بر جوانان خود توانسته بود با غلبه بر تیم‌های هم گروهی به لیگ یک فوتبال کشور صعود کند.

 


دیدار فولاد نوین خوزستان و مس کرمان

 


فولاد نوین و مس کرمان

 

این تیم پس از حضور در لیگ دسته اول، تنها به جنگیدن برای حضور در این مقطع فکر نکرد و با تلاش‌های شبانه‌روزی بازیکنان و کادر فنی مجرب خود، پله‌ها و مانع‌های خود برای صعود را پشت سر گذاشت و خیلی زود خود را بالاتر از تیم‌های نام‌دار با بازیکنان بزرگی که در آنها حضور داشتند دید و در طول چند ماه خود را به‌عنوان مدعی صعود به لیگ برتر معرفی کرد.

این تیم با پشت سر گذاشتن اکثر حریفان، تنها با سه شکست تا هفته پایانی مسابقات در رده‌های بالایی و صدر جدول قرار داشت و در بازی با مس کرمان، تیمی که پر از بازیکنان با تجربه فوتبال کشور بود جدال مرگ و زندگی را برگزار کرد و در یک بازی بسیار زیبا و با جنگیدن بازیکنان جوان خود تا دقایق پایانی مسابقه، موفق به شکست این تیم شد و خود را اولین تیم صعود کرده به لیگ برتر دید.

 

<font id=

 

 

عدم توجه بازیکنان جوان این تیم به نام تیم‌های بزرگی که سال‌های قبل مدعیان قهرمانی در لیگ برتر بوده‌اند در کنار نظم و همدلی به‌ وجود آمده توسط کادر فنی مجرب، عشق و میل سیری‌ناپذیر در پیروزی زمینه‌ساز ایجاد یک موفقیت بزرگ در تاریخ این باشگاه بود و فولاد نوین به‌ عنوان نماینده جدید فوتبال خوزستان در لیگ برتر حضور یافت و این عامل زمینه‌ساز حضور ورزشکاران بیشتری از این استان فوتبالیست‌خیز در سطح بالای فوتبال کشور خواهد شد.

 

 

 


کادر فنی پر تلاش

 

علاوه بر برنامه منظم مجموعه فرهنگی و ورزشی فولاد خوزستان، زحمات تمام بازیکنان تیم فولاد نوین، مانند ابوالفضل بهادرانی در حفاظت از دروازه، مدیریت رضا مرادی کاپیتان جوان و با اخلاق این تیم، گلزنی‌های امیر زلیکانی، حسن بیت‌سعید و علی اصغر عاشوری در خط حمله، در کنار مجموعه پر تلاش سرپرستی و کادر فنی تیم از جمله سیدکورش موسوی، سیروس نعمتی‌‌نژاد، یعقوب فرسیات، عادل قاسمی، ناصر محمدیان و علی کاهکش بی‌نتیجه نبوده است.

+++++++++++++++++

گزارش و عکس: وحید اورکی

 منبع: فارس

+++++++++++