تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۱۱:۵۸
کد مطلب : 99033
مذاکرات تمام شد

فولاد نوین به استقلال اهواز رسید/آیا قلعه نویی سکاندار آبی های اهواز می شود؟

بعد از کش و قوس های فراوان کارهای انتقال امتیاز فولادنوین به استقلال اهواز انجام شد و این تیم تازه لیگ برتری شده از امروز با آمدن ۲ مالک جدید که کارها را در دست گرفته اند استارت کار خود را زد.

بعد از کش و قوس های فراوان کارهای انتقال امتیاز فولادنوین به استقلال اهواز انجام شد و این تیم تازه لیگ برتری شده از امروز با آمدن ۲ مالک جدید که کارها را در دست گرفته اند استارت کار خود را زد.
 ملکی در این رابطه گفت: از صبح امروز جلسه داشتیم، قراردادی منعقد شد، فردا هم که قرعه کشی لیگ انجام می شود ما قطعا در آن حضور خواهیم داشت.
او در مورد مشارکت خودش با جهانداری برای اداره استقلال خوزستان ادامه داد: من و آقای جهانداری قرارداد داشتیم و با همدیگر کارهای مدیریتی باشگاه را انجام می دهیم. من به آینده کاری مان و همچنین آینده استقلال اهواز خوشبین هستم.
مالک استقلال اهواز با اشاره به اینکه نسبت به تیم های دیگر عقب افتاده اند در این باره نظرش را اینگونه بیان کرد: ما آخر این کار وارد این موضوع شدیم و قبول دارم که خیلی عقب افتادیم و باید هر چه زودتر سرمربی و کادرفنی و بازیکنانمان را مشخص کنیم. من معتقدم با همکاری دوستان خوبمان مثل آقای محمود شافعی و بقیه دوستان به زودی می توانیم تیم را ببندیم. در ضمن این را بگویم که تا ۴۸ ساعت آینده کادرفنی را معرفی می کنیم.
ملکی در پایان افزود: سعی می کنیم امسال از نیروهای جوان و بومی استقلال خوزستان استفاده کنیم. چند سال در خوزستان زندگی می کنم و به مردمان آن نزدیک هستم. ما حتی سعی می کنیم کادر اداری مان هم بومی باشد.
گفتنی است در پایان جلسه‌ای که تا بعد از ظهر امروز در باشکاه فولاد خوزستان با موضوعیت تعیین تکلیف انتقال امتیاز لیگ برتری تیم فولادنوین خوزستان ادامه داشت، طرفین توافق‌نامه‌ای برای انتقال امتیاز فولادنوین به نام استقلال اهواز را جهت شرکت در پانزدهمین دوره از لیگ برتر کشور به امضا رساندند.
در این جلسه دکتر بابازاد (رییس هیات مدیره باشگاه فولاد)، علیرضا اژدری‌زاده (سرپرست باشگاه فولاد و مدیرعامل فولادنوین) و حبیب الله رضایی و چهارلنگی (اعضای هیات مدیره باشگاه فولاد) پس از ساعت‌ها گفت‌وگو با ارسطو جهانداری (مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز) بر سر انتقال امتیاز فولادنوین خوزستان به تیم با سابقه استقلال اهواز به توافق رسیدند و برای ثبت رسمی این قرارداد راهی ساختمان هیات فوتبال استان خوزستان شدند.
اکنون با تصمیم‌گیری نهایی مدیران باشگاه فولاد دیگر می‌توان استقلال اهواز را به عنوان سومین خوزستانی لیگ برتر برشمرد.
تیم فوتبال فولادنوین خوزستان در فصل گذشته مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور توانست علاوه بر حفظ یک سهمیه ارزشمند برای فوتبال خوزستان در لیگ برتر، عنوان ارزشمند قهرمانی لیگ را نیز به خود اختصاص دهد.
 شهرام شفیع زاده، برادر علی شفیع زاده که زمانی آبراموویچ فوتبال ایران بود، مدتی قبل تیم را وکالتی به جهانداری داد. جهانداری هم با فولادی ها وارد مذاکره شد تا امتیاز تیم لیگ برتری فولاد نوین خوزستان را بخرد. سرانجام امروز این اتفاق رخ داد و استقلال اهواز این تیم را از باشگاه فولاد خرید.
تیم فوتبال فولادنوین خوزستان در فصل گذشته مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور با تکیه بر توانایی بازیکنان جویای نام و همچنین علم و درایت کادر فنی و دلسوز خود توانست علاوه بر حفظ یک سهمیه ارزشمند برای فوتبال خوزستان در لیگ برتر، عنوان ارزشمند قهرمانی لیگ را نیز به خود اختصاص دهد.»
جهانداری که به دلیل اختلاف با شفیع زاده ها بر سر به کار گیری از بگوویچ با آنها به هم زد و اسپانسر جدید گرفته است ، این بار از میان مربیان بزرگ لیگ ، بهترین گزینه ای که پیش رو دارد امیر قلعه نویی است که بی تیم مانده. رفتن او به اهواز ، تیمی که پیشتر شروع مربیگری اش را از انجا آغاز کرده بود ، مجالی برای این مربی می شود تا برای اولین بار در ادوار لیگ برتر بی تیم نماند. او پیشتر یک بار در سالی که پرسپولیس با قطبی قهرمان لیگ شد ، بی تیم ماند و آن هم به این دلیل بود که باتیم ملی قرارداد داشت.