تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۱:۰۴:۴۳
کد مطلب : 94805
در یک‌سالگی اشغال موصل؛

فیلم‌های مخفی از داعش/ تروریست‌ها آماده می‌شوند

تروریست‌های داعش که رسانه دولتی انگلستان اصرار دارد آن‌ها را «مأموران دولت اسلامی» بخواند، فشار فراوانی را بر اقلیت‌های قومی و دینی وارد می‌کنند و در حال آماده شدن برای مقابله با نیروهای مردمی و ارتش عراق هستند.

به گزارش جام نیوز، یکسال پس از اشغال موصل به دست تروریست‌های داعش، شبکه بی بی سی گزارش داده است که آن‌ها خود را برای مقابله با حمله نیروهای مردمی و ارتش عراق آماده می‌کنند.

 تعدادی ویدیو از وضعیت شهر موصل که توسط ساکنان شهر به طور مخفیانه فیلمبرداری شده و در اختیار بی‌بی‌سی قرار گرفته نشان می‌دهد که نیروهای داعش توپخانه سنگین و تجهیزات ضدهوایی را به بعضی مناطق شهر منتقل کرده‌اند و به نظر می‌رسد که انتظار دارند نیروهای دولتی و متحدان آنان دیر یا زود به این شهر حمله کنند.

 

 

ویدئو/ گزارشی از موصل

 

 

رسانه دولتی انگلیس می‌گوید بخش‌هایی از ساختمان‌های شهر تخریب شده و نفرات داعش به حفر تونل‌های زیر زمینی، ساختن سنگر، مین‌گذاری، نصب تله‌های انفجاری و استقرار تک تیرانداز در نقاط مختلف مبادرت کرده‌اند.

 

فیلم‌های ویدیویی همچنین حاکی از آن است که حدود یک سال پس از تصرف موصل، دومین شهر بزرگ عراق، داعش می‌کوشد بر تمامی جنبه‌های زندگی ساکنان شهر مسلط شود و در اجرای قوانین شرعی مورد نظر خود سختگیری به خرج می‌دهد و حتی صاحبان رستوران‌ها را در صورت عدم پیروی از قوانین خودساخته‌شان، به شدت مجازات می‌کنند.

 

تروریست‌های داعش که رسانه دولتی انگلستان اصرار دارد آن‌ها را «مأموران دولت اسلامی» بخواند، فشار فراوانی را بر اقلیت‌های قومی و دینی وارد می‌کنند و به تخریب اماکن مذهبی آنان و مصادره خانه‌هایشان مبادرت کرده‌اند. از زمان سقوط موصل، هزاران تن از اقلیت های مذهبی ساکن شهر خانه‌های خود را ترک کرده و آواره شده‌اند.

 

 

ویدئو/ خلبانی که حاضر است خانه‌اش در موصل را بمباران کند

 

 

یکی از تهیه‌کنندگان فیلم‌های ویدیویی مربوط به شرایط زندگی در موصل گفته است که اگر مأموران حکومتی موفق به دستگیری فرد مورد نظر خود نشوند، ممکن است اعضای خانواده او را بازداشت کنند و برای کسب اطلاعات، مورد شکنجه قرار دهند.

 

داعش از نزدیک تمامی مدارس و محتوای درسی آنها را زیر نظر دارد و از این وسیله برای تبلیغ دیدگاه‌های خود در میان کودکان و نوجوانان بهره‌برداری می‌کند.