تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۸:۰۶
کد مطلب : 33560

قیمت میوه های تابستانی شکست

رئیس اتحادیه فروشندگان میدان میوه و تره بار گفت: با توجه به آزادسازی واردات انبه و آناناس، قیمت هر کیلوگرم انبه به نصف قیمت و هر کارتن آناناس حدود ۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.

قیمت میوه های تابستانی شکست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، حسین مهاجران گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم انبه از ۱۵ هزار تومان به ۵.۵ تا ۷ هزار تومان و قیمت هر کارتن ۶ تایی آناناس از ۱۴۰ هزار تومان به ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. او گفت: همچنین قیمت هر کیلوگرم توت فرنگی و زردآلو ۱۰ هزار تومان، گیلاس درجه یک بین ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان، سیب گلاب، انگور یاقوتی بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان، آلبالو ۳۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، آلوی شابلون ۴ تا ۷ هزار تومان، هلو ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، شلیل ۶ تا ۸ هزار تومان و موز ۳۵۰۰ تا ۴ هزار تومان به فروش می رسد. او با بیان آنکه هم اکنون انجیر سیاه موجود در بازار مربوط به مناطق بروجرد و آبادان است و از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست، گفت: انجیر با کیفیت هنوز وارد بازار نشده و حدود ۲۵ روز دیگر به بازار عرضه خواهد شد.
مهاجران گفت: قیمت هر کیلوگرم هندوانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان، خربزه و طالبی بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، خیار بوته ای و گلخانه ای بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان و گوجه فرنگی بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان عرضه می شود. رئیس اتحادیه فروشندگان میدان میوه و تره بار درخصوص نرخ سبزیجات نیز گفت: هم اکنون انواع سبزی خوردن، پلویی و سبزی قررمه و آش با قیمتی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می شود. او به کاهش مجدد قیمت سیب زمینی و پیاز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پیاز به قیمت ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان و سیب زمینی به قیمت ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان به فروش می رسد که این نرخ ها نسبت به هفته گذشته با کاهش اندک روبرو بوده اند.

انتهای پیام