تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۱:۳۲
کد مطلب : 61106
كاظمي:

کارکنان صنعت نفت نقش خود را در طول جنگ به خوبی ایفا کردند

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: کارکنان صنعت نفت در کنار سایر مردم ایران، نقش خود را در طول هشت سال جنگ تحمیلی به خوبی ایفا کردند.

 

عباس کاظمی عصر شنبه در بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید صنعت نفت که در محل سینما نفت آبادان برگزار شد، اظهار کرد: شهید تندگویان در آبادان تحصیل کرد و نقش زیادی در تاسیس انجمن اسلامی در این شهر داشت.

وی با اشاره به عدم حضور وزیر نفت در این یادواره تصریح کرد: به دلیل اینکه یک برنامه پیش بینی نشده اتفاق افتاد وزیر نفت نتواست در این یادواره حضور یابد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس و وقتی پای دفاع از آرمان های دفاع مقدس به میان می آید، تمام مردم از جان خود مایه گذاشتند و عزیزان صنعت نفت نیز اقدامات زیادی انجام دادند و نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

کاظمی بیان کرد: ۵۷ درصد انرژی کشور در دوران قبل از انقلاب در آبادان تامین می شد و دشمن بعثی خواب یک هفته ای تصرف کلی ایران را داشت ولی با این حال پرسنل شرکت نفت نگذاشتند فعالیت پالایشگاه آبادان متوقف شود.

معاون وزیر نفت بیان کرد: در سال ۱۳۶۰ بی بی سی اعلام کرد برای جمع آوری ضایعات پالایشگاه آبادان مدت زمانی بالغ بر سه سال نیاز است ولی پرسنل این پالایشگاه توانستند ظرف مدت هشت ماه این کار را انجام دهند و فعالیت این پالایشگاه به قدرت ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید وزارت نفت، عصر امروز به میزبانی شهرستان آبادان برگزار شد.

 

منبع: مهر