تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۶:۲۴
کد مطلب : 54819
به منظور کنترل پس‌زدگی فاضلاب انجام شد

لایروبی و شست‌وشوی ۳۲ کیلومتر از شبکه فاضلاب آبادان

با هدف پاکسازی تمام شبکه به منظور کنترل پس زدگی فاضلاب و رفاه حال شهروندان، ۳۲ کیلومتر از شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهرستان آبادان در هفت ماه ابتدای سال جاری لایروبی و شست‌وشو شد.

خبرگزاری فارس: لایروبی و شست‌وشوی 32 کیلومتر از شبکه فاضلاب آبادان

به گزارش عصر آبادان، با هدف پاکسازی تمام شبکه به منظور کنترل پس زدگی فاضلاب و رفاه حال شهروندان، ۳۲ کیلومتر از شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب  شهرستان آبادان  در هفت ماه ابتدای سال جاری لایروبی و شست‌وشو شد.

در این عملیات ۳۲ کیلومتر از مجموع شبکه اصلی و فرعی فاضلاب و ۵۴۶ منهول فاضلاب  توسط پرسنل اداره در قالب گروه‌های چند نفره و به صورت دستی و با استفاده از واترجت طی از فروردین تا پایان مهرماه سال جاری شست‌وشو و لایروبی شد.

شست‌وشو و لایروبی شبکه فاضلاب به دلیل ماهیت سیال جاری در آن، بسیار ضروری بوده و از اهم وظایف حوزه بهره‌برداری از شبکه فاضلاب است.

همه ساله با فرا رسیدن فصل بارندگی به‌منظور پیشگیری از احتمال سرریز شدن فاضلاب، عملیات لایروبی و گندزدایی منهول‌ها و خطوط شبکه فاضلاب انجام می‌شود.

این اقدام بنا به گفته مهراب قنبری رئیس اداره پیشین آبفای آبادان به منظور حفظ سلامت شهر و ساکنان، جلوگیری از چالش‌های زیست‌محیطی و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی ناشی از آلودگی فاضلاب شهری، شست‌وشو، لایروبی و ضدعفونی‌کردن خطوط شبکه دفع فاضلاب این شهر انجام شد.

منبع: فارس