تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۹:۴۳
کد مطلب : 69141

ماجرای فرار دو دختر دانش‌آموز کیاشهری + جزئیات

روز گذشته دو دختر دانش‌آموز با تهیه بلیط به سمت تهران فرار کردند.

به نقل از آستان‌خبر، روز گذشته دو دانش‌آموز دختر ۱۲ ساله که برای امتحان راهی مدرسه خود در یکی از مدارس بندر کیاشهر شده بودند، پیش از رسیدن به مدرسه  با تغییر مسیر و خرید بلیت اتوبوس راهی تهران شدند.

مدیر مدرسه پس از مشاهده غیبت دو دانش‌آموز در امتحان بلافاصله با خانواده‌های آنها تماس گرفته و دلیل غیبت را از آنها جویا شد.

این دو دانش‌آموز با آگاهی از عدم فروش بلیت به آنها با کمک یک راننده خودرو در شرکت سیر و سفر شهر لاهیجان بلیت تهیه کرده و سوار اتوبوس شدند.

منوچهر محبوبی فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان نیز در همین ارتباط با اشاره به اینکه سوار شدن دانش‌آموزان در اتوبوس مذکور به پلیس راه رشت و قزوین اطلاع داده شد، تصریح کرد: بلافاصله از خروج این دو دانش‌آموز از استان ممانعت به عمل آمد و نامبردگان در ساعت ۱۰٫۳۰ دقیقه از اتوبوس پیاده شده و به پلیس آستانه‌اشرفیه تحویل داده شدند.

مدیر آموزش و پرورش بندر کیاشهر نیز در ادامه نشست مذکور اظهار کرد: این دو دانش‌آموز انگیزه خود را برای رفتن به تهران به دلیل آزمون بد درس ریاضی عنوان کردند.

ناصر رحیمی‌نژاد افزود: یکی از دانش‌آموزان روز گذشته مبلغ قابل توجهی از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کرده بود و قصد داشت همراه دوستش از استان خارج شده و به تهران برود.

وی با بیان اینکه باید به دلایل انگیزه فرار این دو نفر نگاه روان‌شناسی و جامعه‌شناختی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: از اولیای دانش‌آموزان می‌خواهیم در هنگام امتحان از شماتت فرزندان خود پرهیز کنند.

این مسئول یادآور شد: احتمال عوامل و انگیزه‌های دیگری نیز که ممکن است در متواری شدن این دو دانش‌آموز دخالت داشته باشد، بررسی می‌شود.

وی از اولیای دانش‌آموزان خواست تا مراقبت‌های بیشتری نسبت به رفتار فرزندان خود و رفت و آمدهای آنها داشته باشند.