تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۶:۴۵
کد مطلب : 39057

ماجرای مادر عربستانی پس از عضویت فرزندش در داعش

از زمان دریافت خبر خروج فرزندش از عربستان برای عضویت در داعش و نبرد در عراق، تا اعلام خبر مرگ او چند ساعت بیشتر طول نکشید.

 

به گزارش عصر آبادان ، به نقل از روزنامه اینترنتی “المرصد” عربستان، این خلاصه داستان مادری است که فرزندش برای نبرد در صفوف داعش به عراق رفت؛ و شاید اولین و آخرین داستان از این سری نباشد.

این جوان سعودی ۱۰ روز پیش به طور غیرمنتظره ناپدید شد؛ وی سپس با مادرش تماس گرفت و گفت که سر از عراق در آورده و به صفوف گروههای تروریستی در این کشور ملحق شده است. همین گفته کافی بود که مادرش از فرط ناراحتی و غم رفتن فرزندش شوکه شود و بعد از تماس تلفنی با دختر و پسرش، از شدت اندوه و شوک، جان خود را از دست بدهد.
این داستان دیگری از بین هزاران مادری است که یک شبه فرزندان خود را در نبردهای توهمی و ساختگی که در آن برنده و بازنده و پیروز و شکست خورده مشخص نیست، از دست داده اند؛ نبردهایی که فقط زبان خون می شناسد.
یکی از نزدیکان خانواده یاد شده به روزنامه الحیات گفت: این مادر ارزشمندترین چیز خود را از دست داد. این جوان همه دار و ندار مادرش بعد از مرگ پدرش و استقلال برادرانش بود، و تنها سرپرست مادرش بود.
وی افزود: این جوان هیچ رفتار غیرمعمولی نشان نمی داد که درباره افکار و عقایدش شک برانگیز باشد، و همین امر هم، بعد از پیوستن او به گروههای تروریستی بسیار شوک آمیز بود.
با وجود ادعای مسؤولان سعودی در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با عضویت جوانان در گروه‌های تروریستی، فعالیت مبلغان وهابی و تکفیری برای تحریک جوانان و ارسال آنان به جنگ و همچنین حمایتهای مالی از این گروه های تروریستی همچنان ادامه دارد.

العالم