تاریخ انتشار خبر: ۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۳:۴۰
کد مطلب : 25928

مامان آمریکا ؛ لازم است پدرم تو را طلاق دهد!

˝ مامان آمریکا˝ لقبی است نسبت به پادشاهان و حاکمان کشورهای عربی است که کورکورانه از آمریکا تبعیت و در مقابل آن ها خضوع می کنند بدون آنکه آمریکا در مقابل این خوش خدمتی ها شرطی را قبول کند .

به گزارش سرویس بین الملل رهیاب نیوز،نویسنده مصری – محمد سمیر حسن می نویسد : ” مامان آمریکا” لقبی است نسبت به پادشاهان و حاکمان کشورهای عربی است که کورکورانه از آمریکا تبعیت و در مقابل آن ها خضوع می کنند بدون آنکه آمریکا در مقابل این خوش خدمتی ها شرطی را قبول کند .

همیشه پرس  وجو می کردم که آیا این تبعیت از آمریکا ، بدلیل قدرت نظامی آن هاست یا به سبب نفوذ سیاسی آمریکایی ها می باشد؟

در واقع جوابی برای سوالاتم نیافتم .

بله ، اگر ما قدرت نظامی دیگری غیر از آمریکا را بخواهیم بیابیم ، مثال هایش فراوان است که می توانند آمریکا را در مدت زمان اندکی نابود کنند ، کشورهایی همچون چین ، کره شمالی و ژاپن از این دسته اند .

و اگر قرار باشد درباره کشورهایی که نفوذ سیاسی قدرتمندی دارند تحقیق و جستجو کنیم که براحتی توانایی متزلزل کردن پایگاه ای اقتصادی و نظامی آمریکا را داشته باشند ، نمونه اش فراوان است .

و اگر فرض شود که ما به کمک های آمریکا نیاز داریم ، باید بگویم که متاسفانه اینگونه نیست و ما نیازی به آن ها نداریم .

این نویسنده مصری می افزاید : پس چه چیز پنهان و مرموزی است که حاکمان ما را آلت دست آمریکا قرار داده است ؟ آیا قدرت شیطانی و یا قدرت سحر آمیز است که ما آن را نمی دانیم ؟!

اما آن چیزی که در مقابل دیدگان همه رخ داد ، حمایت آمریکا از حسنی مبارک در ابتدای قیام های مردمی است ، و تا زمانی که آمریکایی ها از حسنی مبارک حمایت می کردند ، مبارک بر مصر حکومت میکرد و به مجرد دست کشیدن از حمایت ها ، رژیم مبارک سقوط می کند .

این نویسنده مصری می افزاید : اما واقعا باید در دو چیز از آمریکا تشکرد کرد :

اول ) آمریکا بصورت غیر مستقیم به ما کمک کرد تا رژیم مبارک را ساقط کنیم .

دوم ) به واسطه همین آمریکا هست که خیانتکاران به وطن را شناختیم . کسانی که فکر میکردیم دوست ما هستند و با انقلابیون میباشند و منافع ملی برای آن ها مهم است اما خائن از آب در آمدند ، مانند برخی از سلفی ها و وهابیون و همچنین جمعیت اخوان المسلمین .

لازم است بخاطر این خدمت ها از آمریکا تشکر کنیم اما وقت آن رسیده است که به آن ها بگوییم ” مامان آمریکا ، دیگر پدرم تو را طلاق داد “

پایگاه خبری الیوم السابع