تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۸:۲۰
کد مطلب : 62592
در باغی در تجریش؛

محاکمه چندین سازمان دولتی با مرگ مردی در باغ

طوفان بی‌خبر خردادماه امسال کافی بود تا حادثه‌ای مرگبار در باغ تجریش رقم بخورد.

 

 

به نقل از شهروند، طوفان بی‌خبر خردادماه امسال کافی بود تا حادثه‌ای مرگبار در باغ تجریش رقم بخورد. وقتی داماد مالک ثروتمند باغ ٧٠‌هزار متری تجریش با یکی از دوستانش به آن‌جا رفت، هرگز تصور نمی‌کرد طوفان نیمروزی پایش را به مرگ دوستش باز خواهد کرد. اما این همه ماجرا نبود. نقطه عطف این حادثه قصور سازمان‌های دولتی است که با دستور قاضی پرونده و بررسی‌های کارشناس دادگستری عاملان اصلی این حادثه مرگبار معرفی شده‌اند.

 

١٢ خردادماه امسال ماموران اورژانس تهران با تماس فردی درجریان سقوط یک درخت روی مرد جوانی در یک باغ در محدوده تجریش قرار گرفتند. اما مرد جوان قبل از رسیدن امدادگران به کام مرگ فرو رفت. با اعلام مرگ مشکوک یک مرد به قاضی کشیک ویژه قتل بلافاصله قاضی جمشیدی بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران به همراه کارشناسان بررسی صحنه جرم به محل حادثه منتقل شدند.

 

تحقیقات نشان می‌داد مرد جوان به علت سقوط درخت چنار روی سرش جان سپرده است. با مشخص شدن علت مرگ تحقیقات جنایی آغاز شد. با شکایت خانواده متوفی صاحب باغ به دادسرا احضار شد.

 

صاحب باغ ٧٠‌هزار متری وقتی در برابر بازپرس پرونده قرار گرفت، اعلام کرد از مدت‌ها پیش به دلیل پرداخت نکردن پول آب درخت‌های این باغ خشک شدند و حتی چند باری برای درخواست کمک به شهرداری منطقه مراجعه کرده است اما هیچ فایده‌ای نداشته و هر روز درختان ضعیف‌تر می‌شدند تا این‌که آن روز هنگام طوفان یکی از این درخت‌ها روی دوستشان افتاده و باعث مرگش شده است. با دستور قاضی جمشیدی تحقیقات برای شناسایی عاملان اصلی این حادثه مرگبار آغاز شد.

 

تا این‌که کارشناسان دادگستری با بررسی محل حادثه علاوه بر مالک باغ، ۴ سازمان دولتی را مقصر اعلام کردند. شهردار ناحیه ٧ منطقه یک تهران به دلیل رسیدگی نکردن به درختان باغ، ستاد بحران حوادث؛ ستاد بحران حوادث شهرداری، سازمان هواشناسی به دلیل اعلام نکردن طوفان سهمگین پایتخت به دادسرا احضار شدند. تحقیقات برای روشن‌شدن زوایای مبهم پرونده و میزان قصور هر یک از این سازمان‌ها ادامه دارد.