تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶:۲۴
کد مطلب : 31841

محکومیت مدیرعامل کارخانه الکل‌سازی اهواز

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: علیه کارخانه الکل‌سازی رازی در دادگاه شکایت کردیم و پس از ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر ۲سال حبس و ۴ماه تعلیق از فعالیت، را برای مدیرعامل کارخانه الکل‌سازی رازی صادر کرد.

به گزارش رهیاب نیوز به نقل از خبرنگار کیهان، احمد لاهیجان‌زاده گفت: با شکایت مردم اهواز از انتشار بوی نامطبوع به محیط زیست استان و آزاردهندگی انتشار این بو سبب شد امام جمعه اهواز، استانداری و حتی معاون دادستان اهواز درخواست شناسایی و برخورد با عامل انتشار این بو کنند.

احمد لاهیجان‌زاده با اشاره به گرمای اهواز و شرجی بودن هوا به همراه افزایش میزان انتشار بوی نامطبوع افزود: برای بررسی موضوع، ۴تیم تشکیل شد که در نهایت به کانون اصلی عامل انتشار بوی نامطبوع که کارخانه الکل‌سازی رازی بود رسیدیم.

وی عامل انتشار بوی بد را ماده‌ای به نام ویناس دانست که به عنوان پسماند تولیدات کارخانه وارد حوضچه‌هایی که برای جمع‌آوری این ماده در نظر گرفته شده است می‌شود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز در این باره گفت: کارخانه الکل‌سازی رازی منبع انتشار بوی نامطبوع در اهواز است و در صورت عدم رفع مشکل تا ۱۵ روز آینده، کارخانه مطابق قانون تعطیل می‌شود.

احمد سیاحی افزود: مدیرعامل این کارخانه باید در مدت ۱۵ روز برنامه زمانبندی خود و اقدامات انجام شده در جهت رفع بوی آزاردهنده را به ما اعلام کند زیرا قرار نیست کل جمعیت شهر را فدای ۲۶۰ کارمند این کارخانه کنیم و یا اینکه شهروندان ما فدای تولیدات و مسائل اقتصادی شوند.

وی تصریح کرد: دیگر هیچ صنعتی در خوزستان بدون مجوز زیست محیطی شروع به کار نخواهد کرد.

سیاحی افزود: تبخیر در حوضچه‌های کارخانه الکل رازی باعث افزایش تولید بوی نامطبوع در اهواز است.

براساس این گزارش، دادگاه تشکیل شده در خصوص انتشار بوی بد در شهر اهواز، پس از بررسی، مدیریت کارخانه الکل‌سازی رازی را محکوم کرده است. پس از تشکیل دادگاه تجدیدنظر، بار دیگر دادگاه همان حکم را صادر کرده و ۲ سال حبس و ۴ماه تعلیق از فعالیت برای مدیرعامل کارخانه الکل‌سازی رازی تعیین شده است.

به گفته معاون عمرانی استانداری خوزستان، براساس این حکم، مدیرعامل اگر نتواند ظرف مدت تعیین شده مشکل را حل کند، ۲ سال حبس درباره او اجرا خواهد شد.