تاریخ انتشار خبر: ۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۸:۲۳
کد مطلب : 51211
پیرغلام حسینی

مداحی که امام حسین(ع) را به پول می فروشد مجلسش اشکال دارد/مقصرچشم و هم چشمی ها در هیات های عزاداری بانیان آن هستند

این پیشکسوت مداحی اظهار داشت:برای آن مداحی که برای پول می رود و امام حسین (ع) را به پول می فروشد این مجلس اشکال دارد مداحی هم که برای عبادت به روضه می رود باید حواسش باشد شعرهای اشتباه و نادرست نخواند.


 

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز خادم الحسین  حاج علی آهی پیشکسوت مداحی در گفتگو با رهیاب در خصوص ویژگی یک هیات خوب اظهار داشت:هیئت باید برای خدا باشد بعضی هیات ها برای خدا نیست دنبال چشم و هم چشمی هستند.

وی ادامه داد:این هیات می خواهد آن هیات را بکوبد می رود به مداح فلان مقدار پول می دهد تا مجلسش بگیرد ما بانیان مجلس را مقصر می دانیم که چشم و هم چشمی می کند ولی کسانی که در آن مجلس می روند و از آن جلسه استفاده می کنند برای آنها اشکالی ندارد.

حاج علی آهی تاکید کرد:برای آن مداحی که برای پول می رود و امام حسین (ع)  را به پول می فروشد این مجلس اشکال دارد مداحی هم که برای عبادت به روضه می رود باید حواسش باشد شعرهای اشتباه و نادرست نخواند.

وی تصریح کرد:مداحان جوان باید استاد ببینند به صدای خود ننازند نگویند صدای ما خوب است باید استاد داشته باشند چون مداحی هزار بعد دارد که یکی از ابعاد آن صداست.

حاج علی آهی گفت:هرکسی صدا دارد گمان می کند می تواند مداحی کند درصورتی که باید تقوا داشته باشد وظایف شرعی خود را انجام دهد طبق خواسته اهل بیت رفتار کند مداح،ناظم،بانی مجلس و شرکت کنندگان بایدطبق فرمایشات اهل بیت رفتار کنند.

وی ادامه داد:باید از روضه های دروغ پرهیز کرد روضه باید مستند به مقتل باشد اگر مستند نخواند به بدبختی و فلاکت دچار می شود چون دروغ و تهمت به اهل بیت بسته است.

وی افزود:امام صادق (ع)  می فرماید “چیزی که می خوانید به ما نسبت ندهید مگر اینکه حقیقت داشته باشد” امام باقر (ع)  به اصحابش فرمود “زمانیکه من برای شما حدیث می گویم به من بگوید این حدیث با کدام آیه قرآن تطبیق می کند” اشعار هم باید طبق موازین شرع باشدمگرنه بدبختی می آورد اشعار را به استاد نشان دهند .

این پیشکسوت مداحی در پایان گفت:بعد از انتصاب علی (ع) توسط پیامبر(ص) در روز غدیر کم کم غدیر به فراموشی سپرده شد شیعه دوبال دارد یکی غدیر و دیگری عاشوراست بعضی ها بال غدیر را اهمیت نمی دهند که محبت امیرالمومنین را اگر نداشته باشند و  برای خودستایی و خودنمایی عزاداری کنند قابل قبول نخواهد بود.