تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۵:۴۲:۲۹
کد مطلب : 99366
انصاری خرید جدید سرخپوشان؛

مدافعی که قلعه‌نویی نخواست، سر از پرسپولیس درآورد +عکس و جدول عملکرد

پرسپولیس می‌خواهد مشکلاتش در جناح چپ خط دفاعی‌ ارتش سرخ را با جذب یک مدافع پرورش‌یافته در جمع آبی‌ها حل کند.

محمد انصاری ۲۴ساله محصول جوانان استقلال است؛ مدافعی جویای نام که در لیگ دوازدهم تا آستانه بازی برای تیم امیر قلعه‌نویی هم پیش رفت اما در نهایت آبی‌ها بدون استفاده از او قهرمان شدند. محمد تا همین چند وقت پیش هم یک مربی استقلالی داشت اما سرنوشت فوتبالی‌اش طوری رقم خورده که شاید برگ برنده پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ در جناح چپ زمین‌ قرمزها لقب بگیرد.

برانکو در جریان اردوی آمادگی ترکیه محمد انصاری جوان را تست کرده و گفته می‌شود از عملکردش راضی است. اما این مدافع که جایگزین بازیکن ملی‌پوش عراقی ضرغام اسماعیل- در لیست خرید پرسپولیس- شده چه سابقه‌ای دارد؟

مدیون سرهنگ

به گزارش مشرق، محمد انصاری بعد از اینکه راهی به لیست تیم اصلی آبی‌ها پیدا نکرد راهی شیراز شد تا زیر نظر محمود یاوری بختش را بیازماید. سرهنگ هم اولین‌بار- هفته اول نیم‌فصل- در دیدار برابر ذوب‌آهن(هفته هجدهم لیگ دوازدهم) به محمد ۷۴دقیقه شانس بازی داد. انصاری در ادامه فصل دو مرتبه دیگر هم برای فجر به میدان رفت تا باور شیرازی‌ها نسبت به توانایی‌های او بیشتر شود. در لیگ سیزدهم شرایط بهتر از قبل شد هرچند که فصل با حضور غلام پیروانی روی نیمکت آغاز شد اما شاید این از بخت خوش محمد بود که سرهنگ هم دوباره به تیم فجر برگشت. به این ترتیب این‌بار پیروانی و یاوری، محمد انصاری‌ را ۱۵مرتبه در ترکیب اصلی تیم خود قرار دادند و سه مرتبه به عنوان بازیکن جایگزین از او استفاده کردند تا روی هم ۱۳۷۷دقیقه شانس پوشیدن پیراهن شیرازی‌ها را داشته باشد.

شاگرد پاشازاده و خداداد عزیزی

فجر که به لیگ یک سقوط کرد انصاری به شهرداری تبریز رفت تا زیر نظر سرمربی استقلالی این تیم مهدی پاشازاده فوتبال بازی کند. محمد از هفته اول لیگ آزادگان با توجه به اعتماد کاپیتان اسبق آبی‌ها وارد ترکیب اصلی شهرداری شد.

انصاری بعد از رفتن پاشازاده و آمدن سیانکی(تک‌بازی هفته یازدهم مقابل گل‌گهر) و سپس حضور خداداد عزیزی همچنان انتخاب اول کادر فنی تبریزی‌ها بود.

مدافعی که قلعه‌نویی نخواست، سر از پرسپولیس درآورد +عکس و جدول عملکرد

محمد طی ۲۱بازی شهرداری ۲۰مرتبه وارد زمین شد و ۱۵۹۰دقیقه تلاش کرد. انصاری تنها دیدار تبریزی‌ها در هفته هفتم رقابت‌ها را به‌خاطر دریافت اخطار سوم و محرومیت از دست داد.

انصاری در طول سه سال فوتبالش- در رده بزرگسالان- ۲۱بازی لیگ‌برتری انجام داد. محمد در هفته یازدهم لیگ سیزدهم این شانس را داشت که ۹۰دقیقه برابر پرسپولیس به میدان بیاید. هرچند پرسپولیس علی دایی آن دیدار را با تک‌گل سیدمهدی سیدصالحی از شیرازی‌ها برد.

جدول عملکرد محمد انصاری‌ در فوتبال ایران

فصل

تیم

لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

توضیح

۹۱-۹۲

فجرسپاسی

برتر

۳

۱

۱۶۸

اولین‌بار هفته۱۸ مقابل ذوب‌آهن ۷۴دقیقه بازی در لیگ‌برتر را تجربه کرد

۹۲-۹۳

فجرسپاسی

برتر

۱۸

۱۵

۱۳۷۷

۱۳بازی ۹۰دقیقه‌ای با پیراهن فجر انجام داد

۹۳-۹۴

شهرداری تبریز

آزادگان

۲۰

۱۸

۱۵۹۰

در ۱۵بازی حضور کامل در دیدارهای شهرداری داشت

منبع:مشرق