تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۷:۰۸:۱۷
کد مطلب : 22780

مدل موی «اون» اجباری شد!

دولت کره شمالی با صدور قانونی اعلام کرد که از این پس مدل موی همه دانشجویان مذکر باید شبیه مدل موی رهبر جوان این کشور باشد.

به گزارش  عصر آبادان به نقل از عصر ایران، خبرگزاری آلمان اعلام کرد که در حال حاضر مردان در کره شمالی می‌توانند مدل آرایش موی خود را از میان ۱۰ مدل موی رسمی اعلام‌شده انتخاب کنند که مدل موی رهبر کره شمالی، «مدل موی رهبر گرانقدر» نام گرفته است.

اما روزنامه واشنگتن پست نوشت که براساس اعلام دولت کره شمالی همه مدل‌های موی قبلی حذف شده و از این پس مدل موی رهبر این کشور تنها مدل مجاز برای آرایش موی مردان کشور است.

در این مدل، بخش پایین موها، تراشیده می‌شود.

این برای نخستین بار نیست که دولت در موضوع آرایش و مدل موی شهروندان خود دخالت می‌کند.

در سال گذشته میلادی دولت کره شمالی از مردم خواست در مراجعه به آرایشگاه‌ها، مدل موی خود را از کاتالوگ منتشرشده از سوی دولت حاوی ۱۸ مدل موی مجاز برای زنان و ۱۰ مدل موی مجاز برای مردان، انتخاب کنند.

مقامات کره شمالی گفته بودند که این اقدام با هدف کاهش تاثیرات غرب صورت می‌گیرد.

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل انگلیس هم نوشت: با اقدام جدید مقامات کره شمالی، سقف انتخاب مردان در انتخاب مدل مو از ۱۰ الگو به یک الگو یعنی الگوی آرایش موی رهبر این کشور کاهش یافته است.

روزنامه تایمز نیز نوشت: هنگام ورود به سالن آرایشگاه، فهرست مدل‌های مجاز آرایش مو روی دیوار نصب شده است. برخی از مدل‌های آرایش موی زنان، تنها ویژه زنان متاهل است. زنان متاهل باید ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارند اما دختران مجرد می‌توانند ناخن‌های خود را بلندتر نگهداری کنند.

مردان مسن در کره شمالی هم حق دارند موهای خود را تا اندازه‌ای معین بلند نگه دارند.

تغییرات جدید در آرایش موی مردان براساس جدیدترین توصیه‌های صادرشده از حزب حاکم بر کره شمالی (حزب کمونیست کارگری) انجام می‌شود.