تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۸:۱۷
کد مطلب : 57383
عضو هیئت رئیسه مجلس:

مدیرعامل نیروگاه رامین اگر نیروی غیر بومی استخدام کند به فکر رفتن باشد/عدم پرداخت سهم آلایندگی توسط نیروگاه رامین

سید شریف حسینی اظهار داشت: بحث اشتغال دغدغه ی مردم است و ما بعنوان نماینده مردم بصورت جدی در مجلس پیگیر این موضوع هستیم.

 

 

۵۷۹۰

به گزارش عصر آبادان ؛  به نقل از باوی نیوز: سید شریف حسینی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در حال حاضر در خوزستان وجود دارد بحث اشتغال است.

 

 

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نگاه به این باشد که فقط در شرکت های موجود ایجاد اشتغال کنیم در واقع کار خاصی انجام نداده ایم و لازم نیست نماینده انجام بدهد هر کسی حتی مدیر عامل شرکت هم می تواند ایجاد شرایط اشتغال کند، مهمترین موضوع در شرکت های موجود توسعه خطوط تولید است که در این زمینه بعضی از شرکت ها با افزایش خط تولید مانند شرکت فولاد خوزستان، شرکت فولاد شادگان، شرکت فولاد خرمشهر و شرکت فولاد دزفول می توانند باعث ایجاد فرصت شغلی کنند.

 

 

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه مهمترین موضوعی که می تواند ایجاد اشتغال کند بحث شهرک های صنعتی است، شهرک های صنعتی در واقع کارآفرین را به جامعه معرفی می کند و هم باعث ایجاد اشتغال بیشتری را فراهم می آورد.

 

 

حسینی بیان داشت: شرکت های بزرگ مادر تخصصی صنعتی برای ایجاد هر اشتغالی شاید به ۱ میلیارد تومان سرمایه نیاز داشته باشند اما در شرکت های صنعتی و شرکت های کوچک برای ایجاد اشتغال بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان پول نیاز است تا اشتغال ایجاد کنند بنابراین بایستی برای ایجاد اشتغال به سمت ایجاد شهرک های صنعتی برویم.

 

 

وی تصریح کرد: در بعضی از شهرها مثل اهواز شهرک صنعتی بزرگی را در دستور کار داریم، که در مسیر جاده اهواز-بندر امام می باشد، در شهرستان باوی نیز پیگیر ایجاد یک شهرک صنعتی هستیم که زمین آن مشخص شده و با نشستی که با مدیران صنعتی و مسئولین محلی و استانی داشتیم استعلام های آن انجام شده و پیگیر جواب آن هستیم.

 

 

این نماینده مجلس گفت: همچنین در حمیدیه و کارون زمینی برای احداث شهرک صنعتی در نظر گرفته شد که اعضای شورای شهر پیگیر این موضوع می باشند.

 

 

وی افزود: اگر بتوانیم شهرک های صنعتی را اجرا کنیم شاهد افزایش اشتغال و از بین رفتن نسبی بیکاری تا درصد خوبی در این مناطق خواهیم بود.

 

 

حسینی اظهار داشت: مهمترین موضوعی که وجود دارد طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری است که با پیگیریهای نمایندگان و مسئولین استانی می تواند ایجاد اشتغال زیادی کند و زمین های کشاورزی را احیاء کند و شرایط اشتغال در استان خوزستان را بهبود می بخشد.

 

 

وی گفت: آب این طرح به صورت کامل تأمین نشده تاکنون برای ۳۰۷ هزار هکتار آب مورد نیاز تأمین شده است، ما نمایندگان استان سؤالی از وزیر نیرو داریم که مطرح می کنیم و وزیر باید پاسخگو باشد مبنی بر اینکه مابقی این تخصیص آب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بصورت کامل تأمین  شود، ما نمایندگان مردم در مجلس بهمراه مدیران استان پیگیر این موضوع هستیم.

 

 

سید شریف حسینی با اشاره به دغدغه جوانان جویای کار حوزه انتخابیه گفت: هم اکنون دغدغه بسیاری از جوانان و فارغ التحصیلان منطقه اشتغال بوده و این موضوع مورد مطالبه مردم است.

 

 

وی متذکر شد: یکی از ظرفیت های مهم اشتغال در شهرستان باوی نیروگاه رامین می باشد که می تواند جوانان بیکار زیادی را جذب کند و باعث کاهش قابل ملاحضه ای در بیکاری شهرستان شود.

 

 

این نماینده مجلس گفت: تنها نیروگاهی که نیروی بومی جذب نمی کند نیروگاه رامین ویس است که ما در همین هفته سؤالی از وزیر نیرو در رابطه با نیروگاه رامین داریم.

 

 

وی تصریح کرد: یکی بحث آلایندگی هوا که توسط نیروگاه رامین ویس صورت گرفته و سهم آلایندگی آن را پرداخت نمی کند، متاسفانه صنایع آلاینده سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازند، محیط زیست را از بین می برند و بسیاری از زیرساخت ها را دچار آسیب و تخریب می کنند.

 

 

حسینی با اشاره به آلایندگی ها و مشکلات زیست محیطی حوزه انتخابیه ابراز داشت: چرا چاره ای برای رفع آلایندگی و پیشگیری از گازهای متصاعد توسط نیروگاه رامین اندیشیده نمی شود.

 

 

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در دستور کار داریم موضوع عدم استخدام نیروهای بومی منطقه در نیروگاه رامین می باشد که وزیر نیرو این هفته جوابگوی سؤال بنده است.

 

 

نماینده مردم اهواز و باوی و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دغدغه ها و گلایه مندی های ما از مدیریت نیروگاه رامین عدم استخدام نیروهای بومی می باشد که منطقه را دچار مشکل کرده است.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مدیر عامل نیروگاه رامین اگر نیروی غیر بومی استخدام کند به فکر رفتن باشد، بحث اشتغال دغدغه ی مردم است و ما بعنوان نماینده مردم به صورت جدی در مجلس پیگیر این موضوع هستیم.

منبع: رهیاب