تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۵:۱۶
کد مطلب : 126093
سخنران مراسم یوم الله سیزده آبان آبادان:

مذاکره با آمریکا هیچ نفعی برای کشور ندارد / این ملت برای حفظ انقلاب تا آخرین قطره ی خون خود در صحنه است

حجت الاسلام نجیبی سخنران یوم الله سیزده آبان در آبادان گفت: مذاکره با آمریکا هیچ نفعی برای کشور ندارد.

۱۳-aban-95-1

به گزارش عصر آبادان ؛ حجت الاسلام والمسلمین علی نجیبی امام جمعه موقت آبادان روز ۱۳ آبان در تاریخ ایران را یادآور رخداد سه واقعه ی مهم دانست و افزود: در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ حضرت امام(ره) به دلیل سخنرانی های افشاگرانه علیه کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید شدند.در همین روز و در سال ۵۷ ، دانش آموزان و دانشجویان بر ضد نظام مستبد حاکم قیام کرده و حدود ۶۰ نفر در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند و بیش از ۳۰۰ دانش آموز و دانشجو توسط نظامیان شاهنهشاهی مجروح شدند.

وی در ادامه گفت: همین سیر ادامه یافت و در ۱۳ آبان ۵۸ ، دانشجویان پیرو خط امام (ره) به سفارت آمریکا رفتند و مرکزی که تبدیل به لانه جاسوسی بیگانگان شده بود را تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به اسارت گرفتند.

نجیبی خاطرنشان کرد: این حرکت به اندازه ای در تاریخ انقلاب مهم بود که امام راحل (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند.

مدیر حوزه علمیه امام صادق علیه السلام آبادان تصریح کرد: همه ما معلمان، اساتید حوزه و دانشگاه و خطبا و اولیای دانش آموزان وظیفه داریم این واقعیت ها را برای فرزندان و دانش آموزان و دانشجویان بازگو کنیم تا نسل های آینده بدانند برای به ثمر نشستن انقلاب چه جانفشانی هایی صورت گرفت.

وی همچنین ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان یادآور شد: امام ما روز گذشته به دو نکته مهم اشاره کردند.یکی اینکه عده ای می خواهند انقلاب ما را منحرف کنند و اولین کاری که می کنند این است که اینجور القاء کنند که حضرت امام(ره)  از روی لجاجت و تعصب با آمریکا دشمن بود.در حالی که امام می دانست اگر به آمریکا که خوی استعمارگری در ذاتش نهفته است فرصت دهند، بساط فتنه انگیزی دوباره ای در کشور به راه خواهد انداخت.

حجت الاسلام والمسلمین نجیبی به نکته مهم دیگر سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: برخی در داخل و خارج به دنبال القای این هستند که  تنها راه پیشرفت کشور در گروی مذاکره و ارتباط با آمریکاست.این در حالی است که خود آنها درگیر بحران های مختلف سیاسی-اجتماعی هستند.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است اینکه مذاکره ی با آمریکا تاکنون کمترین نفعی برای کشور نداشته و این نتیجه بسیار روشن است .آنها هیچ وقت دلسوز کشور و مردم ما نبوده اند و نخواهند بود زیرا آنها در ذات شان استکباری هستند.

نجیبی در ادامه گفت: برجام به همه ثابت کرد اگر در مقابل آمریکا و نظام سلطه یک قدم به عقب برگردیم آنها ده ها قدم جلوتر می آیند.این را شهدای ما و دانشجویان و دانش آموزان و مردم ما خوب فهمیدند و تا آخرین قطره ی خون خود در راه حفظ انقلاب و ارزش ها در صحنه هستند. هرچند دشمن بیکار ننشسته و در حال تلاش برای تغییر عقاید ملت عزیز ایران است و همه باید مراقب باشیم.