تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۷:۵۷
کد مطلب : 25431

مرد هندی اتاق عمل را معدن طلا کرد!

یک تاجر هندی با ادعای اینکه از روی عصبانیت دربطری آب را بلعیده به بیمارستان مراجعه کرد اما پزشکان در عمل جراحی ۱۲قطعه شمش طلا از شکم وی خارج کردند.

به گزارش دانا این مرد که تاجری ۶۳ ساله است ۱۲ قطعه شمش را که بطور کلی ۳۹۶ گرم وزن دارند بلعیده تا بتواند آنها را قاچاق کند. ارزش کلی این طلاها یک میلیون و ۲۰۰ هزار روپیه (۲۰ هزار دلار) است. این تاجر که در محله چندی چوک واقع در دهلی قدیم کار می کند این هفته به پزشک مراجعه کرد تا جسم فلزی را که خانواده اش می گفتند در بطری است از شکمش خارج کند. اما پس از جراحی پزشکان با تعجب با ۱۲ قطعه شمش طلا هر یک به وزن ۳۳ گرم روبه رو شدند.

این مرد هندی ۱۰ روز قبل آنها را در سنگاپور بلعیده و توانسته بدون هیچ اشکالی به فرودگاه دهلی نو وارد شود. با این وجود او نتوانسته بود با نوشیدن مایعات این طلاها را که در روده کوچکش گیر کرده و دردناک شده بودند، خارج کند. پزشکانی که این مرد را جراحی کرده اند گفته اند که او برای اینکه طلاها خارج شوند ۱۰روز چیزی نخورده بود.

دکترسی.اس. راماچاندران که از سال ۱۹۸۹پزشک معالج این مرد بوده می گوید: او تاجر ثروتمندی است و فرزندانش در خارج از کشور زندگی می کنند و من تصور نمی کردم که چنین کاری را برای بدست آوردن پول انجام دهد. وی می افزاید: با توجه به اینکه بیمار چهار بار درگذشته بدلیل بیماری های مختلف مورد عمل جراحی قرار گرفته، جراحی جدید خطر بالایی داشت و با مشورت تیم پزشکی انجام شد. این پزشک ادامه می دهد: اتاق عمل شبیه به معدن طلا شده بود زیرا شمش ها را یکی بعد از دیگری کشف می کردیم.

از سال گذشته که دولت هند واردات طلا را محدود کرده تلاش های متعددی از سوی برخی افراد برای قاچاق این فلز گران قیمت به داخل این کشور صورت می گیرد. هندی ها هر روز حدود دو ممیز سه تن طلا می خرند. ارزش واردات طلا در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۱۳ حدود ۵۴ میلیارد دلار بوده است. به این ترتیب، بیشترین هزینه ای که برای کالاهای غیرضروری در هند صرف می شود مربوط به طلا است. در سال ۲۰۰۸ این کشور حدود ۴۰۰ تن طلا وارد کرد. خانواده های هندی حدود ۱۸ هزار تن طلا دارند که ۱۱درصد از سهم بازار جهانی است و ارزش آن به بیش از ۹۵۰ میلیارد دلار می رسد. برخی از اقتصاددانان هندی معتقدند ارزی که برای واردات این فلز گرانقیمت صرف می شود برکسری تجاری این کشور تاثیر گذاشته است.