تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۶:۳۸
کد مطلب : 73645
سردار سلامی:

مرزنشینان، مرزبانان و دریابانان واقعی کشورند

فرمانده دریابانی مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، از مرزنشینان و همه نهادهای تامین کننده امنیت در نوار مرزی به عنوان مرزبانان واقعی کشور یاد کرد.

سردار سیدعلی محمد سلامی شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده دریابانی آبادان، گفت: عملکرد صحیح نهادها و سازمان های تامین کننده امنیت مناطق مرزی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، افزایش اقتدار و صلابت نظام جمهوری اسلامی را به همراه دارد.

وی اظهار داشت: نگاه دریابانی به حفاظت از مرزهای آبی کشور و مبارزه با قاچاقچیان وِیژه و خاص است و در تحقق این هدف، تامین معیشت مرزنشینان و افزایش مشارکت آنان در اجرای طرح ها، از اهمیت خاصی برخودار است.

سردار سلامی، حساس ترین و مهم ترین موضوع برای هر کشور را پاسداری از مرزهای سرزمینی خواند و افزود: مرزنشینان، در همه عرصه های دفاع از کشور به ویژه دوران جنگ تحمیلی، با ایثار و مقاومت خود، به دشمنان اجازه دست اندازی به مرزهای کشور را ندادند.

فرمانده دریابانی مرزبانی ناجا همچنین با تجلیل از مقاومت مرزنشینان در برابر توطئه های دشمن در نوار مرزی کشور، ادامه داد: رژیم بعثی عراق، قصد داشت با اشغال خوزستان دسترسی خود را حوزه دریا را افزایش دهد که با مقاومت مردم به هدف خود نرسید.

وی در ادامه از آبادان و اروندرود به عنوان یکی از مناطق استراتژیک کشور نام برد و اظهار داشت: این منطقه به واسطه معاملات اقتصادی با عراق و کویت، اهمیت خاصی دارد.

سردار سلامی همچنین با تشریح توجه دولت و نظام به تامین امنیت مرزها، اضافه کرد:با تجهیز دریابانی آبادان، امنیت پایدار این منطقه بیش از پیش فراهم می شود.

در این آیین سرهنگ نادر اسداللهی به عنوان فرمانده دریابانی آبادان معرفی و از اقدامات سرهنگ هوشنگ گودرزی سرپرست فرماندهی دریابانی این شهرستان تجلیل شد.

این آیین با حضور امام جمعه، فرماندار آبادان و اعضای شورای تامین شهرستان برگزار شد.

شهرستان آبادان با کشور عراق، ۱۱۳ کیلومتر مرز آبی دارد.

مرجع / ایرنا