تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آذر, ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۵:۱۲
کد مطلب : 104171
معاون اول رئیس‌جمهور در شلمچه:

مرزها برای برگشت زائرین اربعین کاملاً آماده هستند/نواقص در مرزها باید هر چه سریعتر برطرف شوند

اسحاق جهانگیری اظهار داشت : دولت با جدیت از ماه‌های پیش نسبت به برنامه‌ریزی دقیق و بسیج کلیه امکانات در استان ایلام و خوزستان اقدامات بسیار قابل‌توجهی را انجام دادند.

 به نقل از نسیم خرمشهر ، اسحاق جهانگیری در جمع خبرنگاران گفت: اربعین امسال از شور و شعف و شکوه بسیار بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار می‌باشد و همت مسئولین نسبت به این همایش بزرگ بسیار جدی‌تر و عظیم‌تر بود.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: دولت با جدیت از ماه‌های پیش نسبت به برنامه‌ریزی دقیق و بسیج کلیه امکانات در استان ایلام و خوزستان اقدامات بسیار قابل‌توجهی را انجام دادند.
وی در ادامه گفت: طبق آمار پلیس گذرنامه کشور ، استقبال مردم در تشرف به عتبات عالیات از مرزهای زمینی و به‌صورت پیاده با رشد ۳۰۰ هزارنفری به دو برابر سال‌های قبل رسیده که این نشان‌دهنده بهبود مشکلات و تسهیل در امور تردد زائرین اربعین از مرزها می‌باشد.
جهانگیری تصریح کرد: در روزهای پایانی اربعین طبق برنامه‌ریزی دقیقی که در ستاد اربعین صورت گرفته عزم جدی مسئولین بر فراهم آمدن کلیه امکانات جهت سهولت برگشت زوار می‌باشد که در این خصوص مرزها برای برگشت زائرین اربعین کاملاً آماده هستند و این اطمینان وجود دارد که مردم بدون هیچ دغدغه‌ای می‌تواند به کشور بازگردند.
وی عنوان کرد: متأسفانه در زیرساخت‌های مرزی کشور نواقصی جهت تردد زائران اربعین وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدامات اساسی انجام شود این در حالی است که باید نسبت به افزایش آمار تردد زوار و همچنین استقبال بیشتر مردم در سال‌های آینده امکانات به‌درستی بکارگیری شود.
معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بسیار مؤثری ازجمله آب‌رسانی و آماده‌سازی پارکینگ‌ها در مرز بین‌المللی شلمچه در سطح وسیعی انجام شد و امید است در سال‌های آینده این امکانات به‌صورت ثابت ایجاد گردد.