تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۶:۳۶
کد مطلب : 62590

مرگ کارگر ۱۷ ساله در میان آتش

یک کارگر ۱۷ ساله ایرانی در جریان حریق گسترده‌ای که شب گذشته در شهرک مرتضی گرد رخ داد جان خود را از دست داد.

 سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام حادثه حریق در ساعت ۱۹:۱۵ شب گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه ۱۲ و ۸۱ را به همراه گروه نجات شش،‌ خودروی فوماتیک،‌ خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه که یک کارگاه مبل سازی در شهرک مرتضی گرد بود، اعزام کرد.

وی افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک کارگاه مبل سازی به مساحت ۵۰۰ متر مربع رخ داده و ۲۰۰ متر از این کارگاه که مسقف و مملو از مبل و مواد اولیه ساخت مبل بود کاملا شعله ور است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اظهارات برخی از افراد حاضر در محل گفت: این افراد به آتش نشانان اعلام کردند که یکی از همکارانشان در میان شعله‌های آتش محبوس مانده است که به همین دلیل آتش نشانان همزمان با عملیات اطفای حریق عملیات جستجو را نیز در دستور کار خود قرار دارند و پس از مدتی جسم کارگر ۱۷ ساله ایرانی را در حالی که پشت اجناس افتاده و دچار سوختگی شده بود پیدا کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی ادامه داد: تکنیسین‌های اورژانس پس از بررسی علائم حیاتی مرگ این کارگر ۱۷ ساله ایرانی را به علت آسیب دیدگی شدید ناشی از سوختگی و دود گرفتگی تایید و اعلام کردند.

ملکی با اشاره به عملیات آتش نشانان برای اطفای حریق خاطر نشان کرد: عملیات اطفای حریق نیز از چند جهت ادامه داشت و پس از مدتی آتش نشانان موفق به مهار و اطفای کامل حریق شده و از سرایت شعله‌های آتش به اماکن مجاور و چندین سیلندر گاز که در اطراف قرار داشت جلوگیری کردند.

وی با بیان اینکه پس از اطفای کامل عملیات لکه گیری و ایمن سازی در دستور کار قرار گرفت، گفت: عوامل آتش نشانی در ساعت ۲۱:۰۲ به عملیات خود خاتمه دادند.

ملکی درباره علت وقوع این حادثه نیز خاطر نشان کرد: علت این آتش سوزی پس از بررسی کارشناسان سازمان اعلام خواهد شد اما خسارات ناشی از این حادثه بالا بود.

منبع: ایسنا