تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲:۲۵
کد مطلب : 63709
وزیر ارشاد :

مساجد نباید صرفا محلی برای نمازهای پنجگانه باشد/امکان ایجاد دفاتر فضای مجازی در حاشیه مساجد

علی جنتی گفت:مساجد نباید صرفا محلی برای نمازهای پنجگانه باشد بلکه مجموعه فعالیت های فرهنگی چون روشن کردن جوانان، ارتقای فکری آنها، ایجادسرگرمی های مناسب، اصلاح رفتار اخلاقی و اجتماعی باید در آن انجام گیرد.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، علی جنتی وزیر ارشاد در گفتگو با خبرنگار رهیاب در خصوص برنامه های این وزاتخانه برای توسعه نماز اظهار داشت:آنچه بر عهده وزارت ارشاد گذاشته شده است توسعه و تجهیز کانون های فرهنگی مساجد است.

وی ادامه داد:مساجد نباید صرفا محلی برای نمازهای پنجگانه باشد بلکه مجموعه فعالیت های فرهنگی چون روشن کردن جوانان، ارتقای فکری آنها، ایجادسرگرمی های مناسب، اصلاح رفتار اخلاقی و اجتماعی باید در آن انجام گیرد.

علی جنتی تصریح کرد:مساجد با استفاده از شیوه های غیر مستقیم  یعنی با استفاده از تمام ابزارهای موجود با  این کارها را انجام دهند ممکن است دفاتری در حاشیه مساجد برای استفاده از فضای مجازی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد:باید فیلم های مستند خوبی در اختیار جوانان قرار گیرد کتابهای مناسبی برای مطالعه در اختیارشان قرار گیرد که هم جنبه سرگرمی داشته باشد هم آموزنده باشد این کارها در حال انجام است.

وزیر ارشاد در پایان گفت:در حدود ۱۹ هزار مسجد امروز کانون تشکیل شده است که به طور مرتب در حال افزایش هستند طبق برنامه پنجم توسعه باید سالانه این کانون ها را افزایش دهیم و به هر میزانی که اعتبار از طرف دولت و مجلس اختصاص داده شود طبیعتا ما در این کار می توانیم بیشتر پیشرفت کنیم.

 منبع: رهیاب