تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۲:۱۳
کد مطلب : 84293
مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان:

مشکل ۲۷ شرکت بحران زده را حل کردیم/دنبال بازنشستگی بیش از موعد کارگران مشاغل سخت هستیم

هوشمند صفایی اظهار داشت:در ابتدای سال ۹۳ ما ۲۷ شرکت که دچار بحران شده بودند در استان داشتیم اما در پایان سال تمام این شرکت ها از بحران خارج شدند و ۲۱ هزار فرضت شغلی که در معرض بیکاری بود مشکلشان حل شد.

به گزارش عصر آباد ان ، ،هوشمند صفایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در همایش بزرگداشت روز بسیج کارگری با بیان اینکه راهبرد ما صیانت از حقوق کارگران و ایجاد اشتغال است اظهار داشت:با وجود کمبود تسهیلات و عدم همکاری برخی بانکها به دلیل کمبود منابعی که داشتند تلاش کردیم با همین امکانات موجود فرصت های شغلی را در استان توسعه دهیم.

وی ادامه داد:مدت زمان رسیدگی به پرونده های کارگری را از شش ماه به چهل روز کاهش دادیم و امسال هم به دنبال این هستیم تا این زمان چهل روزه هم کاهش یابد.
صفایی تاکید کرد:سال قبل ۱۶ هزار پرونده در خصوص کارگرانی که شغلشان سخت و زیان آور است را رسیدگی کردیم ما با نگاه حمایتی دنبال این بودیم تا بازنشستگی قبل از موعد نصیبشان شود.
وی در خصوص اقداماتی که برای اشتغال در استان انجام شده است گفت:در ابتدای سال ۹۳ ما ۲۷ شرکت که دچار بحران شده بودند در استان داشتیم اما در پایان سال تمام این شرکت ها از بحران خارج شدند و ۲۱ هزار فرضت شغلی که در معرض بیکاری بود مشکلشان حل شد.
رهیاب