تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۴۵:۲۰
کد مطلب : 36238
نماینده مردم اهواز :

معاونت راهبردی رئیس جمهور نظر دادن نمایندگان مجلس در مورد بخشی از بودجه رامنتفی کرد/تناقض گویی در بین تصمیم گیران بخش خودرو وجود دارد

سید شکرخدا موسوی گفت:یک تناقض گویی در بین تصمیم گیران در بخش خودرو وجود دارد و این به مردم ضربه زده است یک طرف وزیر است یک طرف شورای رقابت یک طرف خودروسازان که برای خود قیمت می دهند.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز سید شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص خصوص  هزینه بخشی از بودجه با نظر نمایندگان در شهرها گفت: این خبر که بودجه ایی دست نمایندگان داده اند صحت ندارد اقای معاون استاندار اصلا اطلاع ندارد که موضوع چیست.

وی ادامه داد: پولی که می گویند در اختیار نمایندگان است  به ماده ۱۸۰ برمی گردد که در برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور آمده است و طبق آن دولت موظف است در طول  اجرای برنامه پنجم فاصله مناطق کمترتوسعه یافته را با مناطق توسعه یافته کم کند مثلا فاصله جنوب و حاشیه شهرها را با مرکز آنها از لحاظ عمران و توسعه کم کند.

سید شکرخدا موسوی گفت:در بودجه ۹۳ به این قانون تبصره ای اضافه شد و قرار شد دولت وقتی می خواهد این پول را برای مناطق کمتر توسعه یافته تخصیص دهد با مشورت نمایندگان این پول را توزیع کند لذا هیچ پولی دست نمایندگان نیست.

وی ادامه داد: قرار شد دولت به ما بگوید این پروژه ها در این شهرستانها وجود دارد و شما نمایندگان تعدادی از آنها را براساس اولویت انتخاب کنید تا ما پول را به این پروژه ها اختصاص دهیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در حال انجام این کار بودیم و جلساتی هم با استاندار و معاونینش برگزار کردیم پیشنهادات خود را هم دادیم ناگفته نماند هر نماینده برای ۱۰ تا ۱۲ میلیارد توامان نظر می داد که عدد بسیار  کمی است.

وی افزود: هیچ چیز دست نماینده نیست و پول مال شهرستان ها بود که بلافاصله هفته گذشته معاونت راهبردی ریاست جمهوری نامه ای برای استاندارها زد که آن موضوع کان لم یکن است و بودجه را با صلاحدید خود دولت تخصیص خواهیم داد و نماینده ها نقشی ندارند و نظر دادن نمایندگان منتفی شد.

 

 این آمار خیلی اغراق آمیز است/شاید در استان ما حدودا ۱۵۰ یا ۲۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ تعطیل شده باشند

سید شکرخدا موسوی در خصوص اظهار نظر وزیر صنعت و معدن عنوان داشت:از اینکه ۱۴ هزار واحد صنعتی تعطیل شده باشد من دقیقا نمی توانم تایید یا رد بکنم ولی این آمار خیلی اغراق آمیز است و آدم باید با احتیاط صحبت کند ۱۴ هزار واحد خیلی زیاد است.

وی اضافه کرد: حرف عجیبی است شاید در استان ما حدودا ۱۵۰ یا ۲۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ تعطیل شده باشند یا نیمه کاره شده اند با این آمار در استان سر جمع کشور شاید بشود ۵یا۶ هزار واحد صنعتی که کارشان به تعطیلی کشیده باشد پس این آمار که داده شده است دور از واقعیت است اگر این آمار دقیق باشد وزرات صنایع تا کمیسیون صنایع مجلس که مسئول قانونگذاری در این حوزه است باید پاسخگو باشند.

 

افزایش قیمت خودرو با نگاه به کیفیت خودروها اصلا به صلاح نیست

نماینده اهواز با گلایه از قیمت خودور هم اظهار داشت:یک تناقض گویی در بین تصمیم گیران در بخش خودرو وجود دارد و این به مردم ضربه زده است یک طرف وزیر است یک طرف شورای رقابت یک طرف خودروسازان که برای خود قیمت می دهند.

وی ادامه داد:افزایش قیمت خودرو با نگاه به کیفیت خودروها اصلا به صلاح نیست افزایش قیمت منوط به افزایش کیفیت خودروهاست ولی چنین اتفاقی نیفتاده است و هیچ امکان جدید یا افزایش کیفیتی در خودروها انجام نشده است که بخواهند قیمت ها را بالا ببرند.

 

داعش و اسرائیل هر دو یک جریان هماهنگ هستند

موسوی با محکوم کردن جنایات در غزه و عراق تاکید کرد:داعش دست پرورده اسرائیل است و اینکه همزمان یکی به مردم عراق حمله می کند و دیگری به مردم غزه نشان می دهد که این هجوم یک توطئه از قبل طراحی شده است.

وی ادامه داد:اگر داعشی ها خیلی ادعای مسلمانی می کنند چرا در برابر رژیمی که ماهیاتا ضد اسلام است و سنی مذهب های آن منطقه را دارد با خاک یکسان می کند حرکتی از خود نشان نمی دهند؟ و حتی جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم نمی کنند  این خود نشان می دهد که هر دو جریان با هم هستند و هردو دنبال ضربه زدن به مسلمانان و اسلام می باشند.