تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۰:۲۹:۴۰
کد مطلب : 114837

معصومه ابتکار: نامه جعلی است/واکنش احسان‌علیخانی‌ و فرخ‌نژاد به‌ آلودگی‌هوا/تولد عابدزاده در آمریکا

باشگاه خبرنگاران جوان؛ با گسترش فضای مجازی و وجود شبکه های اجتماعی فراوان، این روزها هنرمندان و ورزشکاران برای ارتباط تنگاتنگ با هوادارانشان از جزئیات زندگی خود و یا مسائل روز عکس گرفته و آن را به اشتراک می گذارند.بسته اینستاگردی امروز باشگاه خبرنگاران هم قصد دارد گلچینی از پست های به روز شده هنرمندان و ورزشکاران را در اختیار شما کاربران قرار دهد.


مهرداد میناوند از حضورش در برنامه دورهمی خبر داد.

اینستاگردی

احمدرضا عابدزاده تصویری از جشن تولدش در آمریکا را منتشر کرد.

اینستاگردی

قالیباف نوشت: انفجار و آتش‌سوزی امروز در شهران، امتحانی بود برای همه دستگاه‌های مسئول و مرتبط با مدیریت بحران. به همه دست اندرکاران که با سرعت و مسئولانه پای کار آمدند و جلوی بروز خسارات جانی را گرفتند، خدا قوت می‌گویم و به شهروندان عزیز شهرانی اطمینان می‌دهم که با تمام توان و بضاعت، تا برگشت کامل شرایط به حالت عادی، کنارشان هستیم. خوشبختانه بخش مهمی از مشکلات ایجاد شده برطرف شده که اطلاعات آن از مجاری رسمی مرتبط، به شهروندان رسیده است و این روند ادامه خواهد داشت. تا اتمام بررسی‌های دقیق و علمی از همه می‌خواهم که از اظهارنظرهای سلیقه‌ای و مبتنی بر حدس و گمان و از آن بدتر، براساس اغراض سیاسی پرهیز کنند و در عوض تلاش کنند تا آلام شهروندان کاهش یابد و مسیر بررسی‌های کارشناسانه هموار شود. همچنان معتقدم که یکی از نقصان‌های اصلی که در چنین بزنگاه‌هایی رخ می‌نماید، فقدان مدیریت یکپارچه شهری است.

اینستاگردی

الهام حمیدی با هموطنان جنوب و غرب کشور احساس همدردی کرد و نوشت: هموطنان عزیزم بیادتون هستم و براتون هر چه زودتر حال و هوایی خوب که حقتونه رو آرزو میکنم.

اینستاگردی

دیابالا ستاره آرژانتینی تیم فوتبال یوونتوس از مدل موهای جدید خود رونمایی کرد.

اینستاگردی

احسان علیخانی نوشت: “کرمانشاه ، خوزستان ، ایلام ,کردستان ، بوشهر با تهران فرقی ندارد بلکه ایستاده تر در غبارند ، نفس تو که تنگ میشود دل من برای تو تنگ میشود آنقدر که آهسته تر نفس میکشم … پیامهای شما را خواندم کامل ، چَشم روی چِشم ، اگر گفتن من مرهمی میشود برای نفس تنگی تو ، با جان و دل میگویم”.

اینستاگردی

معصومه ابتکار نوشت: نامه منسوب به اینجانب (عکس بالا) جعلی است و از جاعلان آن شکایت کرده و موضوع را مورد پیگیری قرار خواهم داد. در این نامه نه تنها امضا کاملا جعلی و غیر واقعی است، بلکه ادبیات نامه و عنوان به کار رفته برای امضا کننده نیز سابقه نداشته است. متاسفانه مدتی است فردی به نام جمشید آرین مدعی ساخت خودروی برقی با دروغ پراکنی و جوسازی سعی در بازار گرمی برای خود دارد که موضوع از سوی معاونت محیط زیست انسانی سازمان پاسخ گفته شده است.

خودروی ادعایی وی در سال۱۳۸۱ قدیمی ترین فن آوری تولید خوروبرقی بوده و به دلیل استفاده از تعداد زیاد باطری سربی نه تنها برای شهری مثل تهران با شیب های تند قابلیت استفاده نداشت، بلکه به طور کل محدودیت زیادی داشت. در آن سال ها خودرو سازانی چون سایپا هم اقدام به تولید خودرو برقی کردند ولی به دلیل تکنولوژی ابتدائی مورد توجه قرار نگرفت. در سال های اخیر البته پیشرفت فابل توجهی در خودروهای برقی صورت گرفته و خودروسازان با تجربه محصولات با کیفیت و با کارائی بالا تولید می کنند که خریداران را گرفتار مشکلات پس از خرید نسازد. دولت یازدهم نیز از این فناوری حمایت جدی داشته و به طور مثال با تولید باطری های لیتیومی زیرساخت های آن را فراهم کرده است. از سوی دیگر تعرفه های گمرکی را به صفر رسانده تا شهروندان امکان بهتری برای خرید این نوع خودرو داشته باشند. تولید کنندگان خودروهای هیبریدی و برقی نیز اکنون طیف وسیعی از کارخانجات و نیز مبتکرین و مخترعین را تشکیل می دهند که می بایست در هماهنگی با مبادی ذی ربط مانند وزارت صنایع کار خود را پیش ببرند.

بنابراین وابسته ساختن تولید این خودروها به رییس سازمان حفاظت محیط زیست نوعی جوسازی بوده که مقاصد دیگری را دنبال می کند. متاسفانه گروهی نیز ناآگاهانه اسیر این جوسازی ها می شوند که از جمله برنامه ثریا در سیما است. این برنامه متاسفانه نامه جعلی مورد بحث را نشان داده که در صورت عدم جبران آن مورد پیگیری حقوقی قرار خواهد گرفت. این سئوال هم باقیست که اگر در سال ۸۱ به مدعی مورد بحث پاسخ منفی داده شده چرا در دولت های نهم و دهم با ثروتی که در دسترس بوده از وی حمایت نشده و حالا بعد از ۱۴ سال یادشان افتاده است. در هر حال جاعلان این نامه و منتشر کنندگانو تکثیر کنندگان آن را مورد پیگیرد قانونی قرار خواهم داد.

اینستاگردی

فریبا نادری در صفحه خود نوشت: هموطنم هوا ندارد. کاش میشد کاری کنم. کاش.

اینستاگردی

حسام نواب صفوی در صفحه خود نوشت: “نواب صفوی در پشت حصارها در زندان ،اما او باز خواهد گشت تا تکه ای از تاریخ ایران شود عکس :مسعود عجمی سید مجتبی نواب صفوی سال ١٣٣١ زندان قصر”.

اینستاگردی

حمید فرخ نژاد نوشت: “مردمانی ایستاده در غبار و منتظر معجزه”.

اینستاگردی