تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰:۲۰
کد مطلب : 29736

معلم اندیمشکی با مدال طلا از مسابقات قهرمانی کشتی جهان بازگشت/استقبال مردم اندیمشک از افتخارات کشتی خوزستان+عکس

حبیب الله اخلاقی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش اندیمشک موفق شد مدال طلای جهانی تهران را به تالار افتخارات خود اضافه کند .

 

به گزارش اندیمشک جوان،حبیب الله اخلاقی دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش اندیمشک موفق شد مدال طلای جهانی تهران را به تالار افتخارات خود اضافه کند .

فرنگی‌کار وزن ۸۰ کیلوگرم ایران قهرمانی تیم ملی در جام جهانی را حاصل هم‌قسم شدن ملی‌پوشان دانست.

حبیب‌الله اخلاقی پس از قهرمانی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم که تلاش چند ماهه‌ ما به بار نشست و توانستیم قهرمان شویم. ما حدود ۶ ماه بود که مستقیم تحت نظر آقای بنا تمرین می‌کردیم اما متاسفانه قبل از جام جهانی یک سری حواشی به وجود آمد که تمرکز تیم را به هم زد.

او ادامه داد: ما تلاش کردیم حواشی را کنار بزنیم و دوباره هم‌قسم شدیم تا به قهرمانی برسیم. الان آقای بنا حضور ندارد اما ما با او و کادر فنی‌اش هم‌قسم شدیم تا قهرمان جام جهانی شویم که این قهرمانی حاصل همان است.

اخلاقی همچنین درباره اینکه آیا در رقابت‌های انتخابی شرکت خواهد کرد یا خیر بیان کرد: فعلا تمرین‌های خود را ادامه می‌دهم و هرچه کادر فنی صلاح بداند، انجام خواهم داد.

گفتنی است مراسم استقبال مردم اندیمشک از پهلوانان  کشتی فرنگی کشور سعید عبدولی و حبیب اله اخلاقی با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان  در فرودگاه دزفول برگزار شد.

به رغم تاخیر چند ساعته جمعیت زیادی برای استقبال از قهرمانان به محل فرودگاه دزفول آمده بودند.

تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه موفق به کسب عنوان نخست جهان شد.

ˈسعید عبدولیˈ فرنگی کار وزن ۷۱ کیلوگرم ایران در فینال سی و دومین دوره جام جهانی کشتی فرنگی برابر حریف روسی به پیروزی رسید.

ˈحبیب الله اخلاقیˈ دیگر فرنگی کار ۸۰ کیلوگرم نیز پنجمین پیروزی را برای تیم ملی ایران کسب کرد.

جمع کثیری از ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش از شهر اندیمشک ساعاتی با حضور در فرودگاه دزفول با تاج گل ازسعیدعبدولی،حبیب الله اخلاقی و اسفندیار قلاوند استقبال کردند.