تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۰:۵۱
کد مطلب : 67216

مقتدایی در مسجدسلیمان: به دنبال جبران ۲۳سال عقب ماندگی خوزستان هستیم

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان صبح امروز به همراه جمعی از معاونانش و مدیران کل استان از شهرستان مسجدسلیمان بازدید کرد.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل از آسماری نیوز، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان صبح امروز به همراه جمعی از معاونانش و مدیران کل استان از شهرستان مسجدسلیمان بازدید کرد.

مقتدایی در ابتدای ورود  به  مسجدسلیمان با حضور در گلزار شهدای چهاربیشه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

در ادامه  این بازدید یک روزه استاندارخوزستان در  تمرین تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان ,عملیات بازسازی فرودگاه ,سایت پتروشیمی مسجدسلیمان و مراسم کلنگ زنی کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان حضور یافت.

عبدالحسن مقتدایی در پایان سفر یک روزه خود به مسجدسلیمان در جلسه شورای اداری با حضور مدیران و طیف های مختلف مردم مسجدسلیمان  اظهار داشت: هدف از حضور اقشار مختلف مردم در کنار مسئولین در این جلسه این است که  بدانیم جامعه ما با هر  فرهنگ و قومیتی به درجه ای از  بینش رسیده است که در کنار هم بتوانند مباحثی را مطرح کرده و با بحث و مشورت بهترین راه را که به نفع همه مردم است انتخاب کنند.

استاندار خوزستان  افزود : براساس تجربه ای که داشتم می دانستم در چه شرایطی مسئولیت پذیرفته ام  و در حاظر با توجه به کمبود منابع مالی که وجود دارد  با بهره گیری از  تجربه ای که داریم می توانیم در کنار هم بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کنیم.

مقتدایی بیان داشت : برای کسی که توکل به خدا نداشته باشد و سختی های هشت سال دفاع مقدس را ندیده باشد کار در چنین شرایطی سخت است  اما خدا را شاکرم که در شرایطی مسئولیت پذیرفته ام که شرایط آرام و راحتی نیست و قدم هایمان را باید با قناعت برداریم.

استاندار خوزستان افزود خاطرنشان کرد :   در همین مسجدسلیمان که همه فکر می کردند نمی شود کاری انجام داد با همراهی و مشورت توانستیم  با وجود کمبود منابع مالی مشکل فرودگاه مسجدسلیمان را  با استفاده از منابع در چرخش برطرف کنیم که لازم می دانم از همکاری هوانیروز  ارتش جمهوری اسلامی و صنعت نفت تشکر کنم.

عبدالحسن مقتدایی با اشاره به  سابقه تاریخی مسجدسلیمان تاکید کرد : سابقه تاریخی مسجدسلیمان بیان گر این است که مردمی فهیم و صاحب درک دارد  .

وی افزود: مسجدسلیمان استعدادهای زیادی دارد که باید کشفشان کنیم.  ودر تلاش هستیم تا در شهرک صنعتی جدید  مسجدسلیمان صنایع دیگری هم مستقر شوند.

 

رییش شورای اداری استان خوزستان  با اشاره به آغاز عملیات احداث کارخانه آلومینیوم  مسجدسلیمان افزود : اهدا زمین به این کارخانه و دیگر  بخش های  تولیدی که باعث می شود معضل بیکاری برطرف شود اجر و پاداشی کمتر از اهدای زمین برای ساخت مسجد و مدرسه ندارد.

 

عبدالحسن مقتدایی از  اجرای طرح شهر  یاری  در استان خبر داد و افزود : بر اساس تجربه ای که از اجرای این طرح در  شهرهای هندیجان و رامشیر داریم  می توانیم با بسیج کردن امکانات شهرداری های توامند استان برای رفع مشکلات دیگر شهرها  و کمک به شهرداری ها بخشی از کار شهرداری ها را انجام دهیم.

وی ادامه داد : بدلیل طولانی بودن مسجد سلیمان باید دو شهرداری استان به کمک مسجدسلیمان بیاید تا از لحاظ زیبا سازی و بهسازی معابر به وضعیت مطلوبی در شهرستان برسیم.

 

مقتدایی از عملیاتی شدن جاده میانبر مسجدسلیمان به اهواز تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت : مطالعات جاده میانبر مسجدسلیمان به اهواز  تمام شده و قول می دهیم این جاده تا پایان امسال عملیاتی شود.

مقتدایی تاکید کرد : مشکلات  تیم صنعت  نفت مسجدسلیمان   که عامل موثری در جذب جوانان است  قطعا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

مقتدایی تصریح کرد : بدنبال جبران  ۲۳سال عقب ماندگی استان هستیم و لازمه  برطرف کردن این عقب افتادگی همراهی و همکاری  است .فضایی که امروز با کمک مردم و سه قوه و مجموعه قلم بدستان  چه در مجموعه مدیریتی و سیاسی با وجود تمام کاستی ها   در استان بوحود امده است  نعمتی است که باید پاس بداریم. اگر این فضا حفظ شود استان خوزستان  ظرف  ۳سال آینده روی ریلی از توسعه قرار خواهد گرفت که هیچ کس نمی تواند استان را  از این ریل خارج کند.

استاندار خوزستان در پایان  عنوان داشت : از تمام عزیزانی که امروز در بازدید از مسجدسلیمان  ما را یاری کردند و همچنین از  مجموعه فضای مجازی اطلاع رسانی شهرستان که  جز مجموعه های فعال و وموفق استان است تشکر می کنم.

منبع: رهیاب