تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰:۰۶
کد مطلب : 37504
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس :

مناطق آزاد جایگاهی برای خروج منابع از کشور شده است

دکتر جلیلی عنوان کرد:اگر مروری داشته باشیم می بینیم که مناطق آزاد بیشتر جایگاهی شده که منابع کشور به بیرون برود و از آن طرف هم تاثیر چندانی در رشد اقتصادی ما نگذاشته است

jalili-13546564-2

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز، دکتر اسماعیل جلیلی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با رهیاب در خصوص اطلاع نمایندگان مجلس از دلارهای آزاد شده گفت:گزارش های جمعی که به صورت  رسمی به دولت اعلام می شود در اختیار مجلس نیز قرار می گیرد و پس از آن نیز اعلام می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت:آرامش و ثبات نسبی اقتصاد نسبت به قبل تا حدودی می تواند به مذاکرات هسته ای مربوط باشد ولی این که بگوییم مذاکرات هسته ای باعث بهبهود اقتصاد کشور شده است خیراینگونه نبوده است و اقدامات انجام شده در حوزه اقتصادی کار ترکیبی صورت گرفته از طرف دولت بوده است نه صرفا بحث مذاکرات.

دکتر جلیلی عنوان کرد:مذاکرات هسته ای یک فرآیندی دارد و مشکلات اقتصادی هم فرآیند دیگری ، لذا  نباید این رو با هم قاطی کنیم.

وی در خصوص ادامه روند مذاکرات ایران و۵+۱گفت: مذاکرات هسته ای باید به گونه ای پیش برود که به حداکثرهای منافع ملی دست پیدا کنیم.

این عضو مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به ظرفیت  مناطق آزاد در رونق اقتصادی کشور خاطرنشان کرد:مناطق آزاد در گذشته تاثیر چندانی در رونق و توسعه استان نداشت  و به جای اینکه محلی برای رشد اقتصادی کشور شود تبدیل به محلی برای واردات شده بود در شرایط فعلی انتظاری که می رود این است که مناطق آزاد بر اساس سیاست هایی که وجود دارد به رشد و توسعه اقتصادی استان کمک کند .

وی اضافه کرد:اگر مروری داشته باشیم می بینیم که مناطق آزاد بیشتر جایگاهی شده که منابع کشور به بیرون برود و از آن طرف هم تاثیر چندانی در رشد اقتصادی ما نگذاشته است.

  1. مولودی می‌گه:

    سریعا امور حقوقی منطقه ازاد اروند را خبرکنید تا از ایشان و انتقاد صورت گرفته در مراجع قضایی طرح دعوی نماید به اتهام تشویش اذهان . این حرفها به ایشان چه مربوط است .