تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۴ | ۰۶:۵۸:۳۲
کد مطلب : 103343

مهرمادری انسان وحیوان نمی شناسد+تصاویر

دراین گزارش به مهرمادری حیوانات برای فرزندان خود می پردازیم.

 همانطور که می دانید خداوند مهر مادری رادر وجود مادر ,قرار داد تا هم برای مادر رنج بزرگ کردن فرزند شیرین شود و هم فرزند بتواند کنارمادر با مهر و محبت وعشق رشد کند.

وقتی خوب به اطرافمان نگاه می کنیم می بینیم . مادرانی که حواسشان به هدف اصلی زندگی و بندگی و مادری بوده ,شادو سرزنده اندحتی اگر فرزندانشان ازآنها دور باشندسلامت و امیدوارندچون حواسشان بوده و عشق مادرانه را به سمت درست و میزان درست صرف کردند.این ها خیلی عالی شهد شیرین عشقشان را به فرزندانشان چشانده اند . اما آنطرف تر مادری خسته و رنجور و تنها . هریک از خطوط چهره اش نشانه فداکاریها و جانثاریهاش را هویدا می کند .

یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است. در قرآن کریم، چندین بار احسان به آنان، توصیه شده است. علامه طباطبایی رحمه الله در این باره نگاشته اند: «انیکی به پدر ومادر، پس از یکتاپرستی از واجب ترین واجبات است؛ همان گونه که آزردن پدر و مادر پس از شرک، از بزرگ ترین گناهان است». و در جای دیگری آورده اند: «در چند جای قرآن کریم، خداوند متعال، احسان به والدین را در کنار توحید و نفی شرک آورده است و پس از فرمان به توحید یا نهی از شرک، به احسان نسبت به پدر و مادر فرمان داده است». تأکید قرآن کریم بر احسان به پدر و مادر نشان از عظمت والای مقام آنان، در فرهنگ اسلامی دارد.

تصاویری از مهر مادری حیوانات درفضای مجازی دست به دست شده که برای شما کاربران عزیز به نمایش می گذاریم.