تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۳:۴۳
کد مطلب : 107656

موج‌سواری حرفه‌ای یک نابینا + تصاویر

درکو می گوید برای موج‌سواری به صدای امواج گوش می‌دهد.

به نقل از مهر ، حتی پیش از تولد درکو رابلو، پدرش آرزو داشت او یک موج‌سوار شود و حتی به یاد «درکو هو»(نخستین موج‌سوار اهل هاوایی که در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کرد) نام پسرش را درکو گذاشت. هرچند درکو در بدو تولد به دلیل فشار چشم بالا بینایی‌اش را از دست داد و رویای پدرش باید به فراموشی سپرده می‌شد.

موج‌سوار حرفه‌ای نابینا + تصاویر

خود این جوان برزیلی هم همیشه می‌خواست موج‌سواری کند؛ بنابراین وقتی در ۱۷ سالگی از آرزوی پدرش باخبر شد، تصمیم گرفت آن را محقق کند.

موج‌سوار حرفه‌ای نابینا + تصاویر

درکو که اکنون ۲۳ سال دارد، می‌گوید: نخستین بار پدرم مرا تشویق و در اولین تجربه همراهی‌ام کرد. ما صبح زود به دریا رفتیم. به‌علاوه او مرا در یک دوره‌ی آموزش موج‌سواری هم ثبت‌نام کرد. خودم هم با دوستانم زیاد تمرین می‌کردم. آن‌ها هم همیشه مرا عضوی از خودشان می‌دانستند. من برای موج‌سواری به صدای امواج گوش می‌دهم. هر موی صدای متفاوتی ایجاد می‌کند؛ بنابراین می‌توانم تصمیم بگیرم که روی تخته به‌سوی کدام موج حرکت کنم. شما هم اگر رؤیایی دارید باید خودتان را باور کنید در غیر این صورت از پس عملی کردن آن بر نخواهید آمد. من معتقدم خداوند به همه ما حواس قوی داده است. پس با اشتیاق و پشتکار از آن‌ها استفاده کنید.

موج‌سوار حرفه‌ای نابینا + تصاویر

موج‌سوار حرفه‌ای نابینا + تصاویر

موج‌سوار حرفه‌ای نابینا + تصاویر