تاریخ انتشار خبر: ۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶:۴۴
کد مطلب : 55404

موضع صریح مشاوران اوباما درباره لغو تحریم‌های ایران

نمایندگان رئیس جمهور آمریکا در جلسه استماع اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تاکید کردند که برداشته شدن یکجای تحریم‌ها علیه ایران غیرقابل مذاکره است. موضع صریح مشاوران اوباما درباره لغو تحریم‌های ایران

نمایندگان رئیس جمهور آمریکا در جلسه استماع با حضور اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آنها را در جریان آخرین جزئیات مذاکرات میان ایران و ۵+۱ قرار دادند.

یاهو نیوز در این باره گزارش داد که سه نفر از دستیاران اوباما در این جلسه در جمع اعضای دموکرات مجلس نمایندگان گفته‌اند که یکی از نقاط اختلاف برانگیز که مانع توافق است، خواست ایران برای «برداشته شدن یکجا» تحریم‌های آمریکا برای رسیدن به توافق است.

نمایندگان اوباما که نامشان ذکر نشده اظهار داشتند که هیئت آمریکایی تاکید کرده که اجرای تحریم‌ها تعلیق خواهد شد و آمریکا پس از آنکه میزان پایبندی کامل ایران به توافق را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

همچنین نمایندگان کاخ سفید به سناتورهای دموکرات کنگره گفته‌اند که «برداشته شدن یکجا» تحریم‌های آمریکا مسئله ای «غیرقابل مذاکره» است و تحت «هیچ شرایطی» رئیس جمهور نخواهد پذیرفت که به طور کامل همه تحریم‌ها را در روز اول بردارد.

منبع: فارس
انتهای پیام