تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۳:۲۴
کد مطلب : 77696
سردار رئوفی:

میدان فرهنگ، سیاست و اقتصاد ما میدان رزم است/برخی افراد کوته بین فکر می کنند جنگ یعنی اسلحع گرفتن

فرمانده سابق لشکرهای ۷ ولی عصر(عج) خوزستان، ۳۱ عاشورای زنجان و لشکر ۴۱ ثارلله کرمان، با تاکید براینکه همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است، گفت: برخی انسانهای کوته بین فکر می کنند که جنگ یعنی رزم و اسلحه گرفتن! بیچاره ها یا نبودند و یا نمی فهمند یا می فهمند نمی خواهند قبول کنند و یا می خواهد سوژه داشته باشد.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، به نقل از دزفول امروز: مراسم رونمایی از دایره المعارف شهدای دزفول صبح امروز پنجشنبه با حضور رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن سردار شهید حاج احمد سوداگر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار گردید.

IMG 19564 سردار رئوفی: همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است
سردار رئوفی: همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است
سردار “عبدالمحمد رئوفی ” فرمانده لشکر ۷ حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در دوران دفاع مقدس، جنگ تحمیلی ما به ظاهر شبیه همه جنگ های دنیا بود گفت: وجه تمایز جنگ تحمیلی ۸ ساله که “دفاع مقدس” نامیده شد، بنیان های فکری و فرهنگی و دین مداری بود که به ارمغان آورد و دفاع مقدس را با همه جنگ های دنیا متفاوت کرد.
وی هدف اصلی جنگ را براندازی نظام دانست و ابراز کرد: با مقایسه مادی تجهیزات و امکانات و بررسی آمارها و اعداد نشان می داد که چیزی در مقابل دشمن نداشتیم و به جهت مادی توان تجهیزاتی و نفرات دشمن قابل سنجش با وضعیت ایران نبود.
فرمانده سابق لشکر ۳۱ عاشورا گفت: دفاع مقدس باعث شد تا همه داشته های ما خود نمایی کرده و ظرفیت های بالقوه ما بالفعل تبدیل شود.
سردار رئوفی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس، میدان عرضه دین و دین داری، نمایش ایثار و فداکاری، میدان اطاعت از ولایت و رهبری و دل بریدن از همه وابستگی ها بود و آن چیزی که بر همه زننده همه معادلات دشمن بود این انگیزه های عمیق دین داری بود.
وی با اشاره به رویش های بی شمار انقلاب گفت: اکنون جوانان و نوجوانان بسیار زیادی در کشور وجود دارد که در جنگ نبوده و آن را درک نکرده اند ولی علاقه آنها به شهدا از همرزمان و دوستان شهید هم بالاتر است.
سردار رئوفی تاکید کرد: باید در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی همان قاطعیت و روحیه انقلابی و معنوی و دین مدرای در تراز جمهوری اسلامی به صحنه بیاید.
فرمانده ارشد نظامی در دوران دفاع مقدس با اشاره به مذاکرات ۱۲ ساله هسته ای گفت: همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس، همه قدرتها و وابستگان آنها در طرف مقابل نظام اسلامی بودند و با آن ارزشها به مقابله با آنها آمدیم، امروز نیز ۱۲ سال است که شش قدرت مطرح دنیا در طرف مقابل میز مذاکرات قرار گرفته  و ایران با اتکا به همان ارزشها در حال دفاع از حقوق خود است.
فرمانده سابق لشکرهای  ۷ ولی عصر(عج) خوزستان، ۳۱ عاشورای زنجان و لشکر ۴۱ ثارلله کرمان، با تاکید براینکه همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است، گفت: برخی انسانهای کوته بین فکر می کنند که جنگ یعنی رزم و اسلحه گرفتن! بیچاره ها یا نبودند و یا نمی فهمند یا می فهمند نمی خواهند قبول کنند و یا می خواهد سوژه داشته باشد.
سردار رئوفی با انتقاد از اولویت منافع حزبی بر مصالح کشور توسط برخی جناح های سیاسی کشور گفت: برخی ها آنقدر وابسته به جریان و جناح سیاسی خاصی هستند که همه راهبردهای نظام را تحت تاثیر جناح بازی های خود قرارا می دهند.
وی بیان کرد: میدان فرهنگ، سیاست، امنیت و اقتصاد ما عین میدان رزم است چرا که آنچه در میدان رزم موجب افتخار و پیروزی ما بود، عرضه چنین ارزشهایی بود باید این مفاهیم و ارزشها را برای رسیدن به موفقیت در همه زمینه ها عرضه کرد و به صحنه آورد.
سردار رئوفی با تقدیر از زحمات محقق و گردآورنده کتاب دایره المعارف شهدای دزفول گفت: این اثر حاصل نگاهی مسوولانه، خلاقانه و دلسوزانه به دوران دفاع مقدس است.


IMG 19221 سردار رئوفی: همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است
مهدی پور: تکمیل دایره المعارف جنگ پس از هشت سال تحقیق
“منوچهر مهدی پور” محقق و گردآورنده این دایره المعارف گفت: کار تهیه و جمع آوری این دایره المعارف، از ساعت ۸۶ آغاز و پس از هشت سال در سال ۹۲ به اتمام رسید.
وی افزود: در این اثر علاوه بر عکاسی از مزار شهدای مدفون در ۳۲ آرامستان شهرستان دزفول، با تحقیقات صورت گرفته برخی از اطلاعات غلط در مورد شهدا شناسایی و اصلاح شده است.
این محقق، با بیان اینکه دایره المعارف جامع شهدای دزفول مرجعی برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی آینده در حوزه دفاع مقدس است ، گفت: در این کتاب، شهدای دزفول بر اساس بیش از ۶۰ ویژگی مختلف بررسی و دسته بندی شده است.

IMG 19052 سردار رئوفی: همه عرصه های نظام اسلامی، عرصه رزم است

انتهای پیام/