تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۰۱:۳۷:۳۷
کد مطلب : 112147

میزان ریزگردها در آبادان و خرمشهر؛ ۷ برابر حدمجاز

میزان آلودگی و غلظت ریزگردها در شهرستان های آبادان و خرمشهر در روز پنجشنبه ساعت ۲۰ به بیش از یک هزار و ۹۱۷ میکروگرم بر متر مکعب معادل هفت برابر حد مجاز رسید

میزان آلودگی و غلظت ریزگردها در شهرستان های آبادان و خرمشهر در روز پنجشنبه ساعت ۲۰ به بیش از یک هزار و ۹۱۷ میکروگرم بر متر مکعب معادل هفت برابر حد مجاز رسید.
رئیس اداره محیط زیست آبادان از شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و ریوی خواست، حتی الامکان از منزل خارج نشده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان خوزستان، میزان گرد و غبار در این استان در ساعت ۲۰ پنجشنبه در اهواز هزار و ۲۷۲، شوشتر هزار و ۲۷۰، دزفول ۴۱۰ و اندیمشک ۲۰۷ میکروگرم بر متر مکعب بود.
معاون اداره کل هواشناسی خوزستان نیز گفت: گرد وغبار محلی همراه با وزش باد قابل ملاحظه کاهش دید افقی از بعدازظهر روز پنجشنبه شروع و تا جمعه ادامه دارد.
علیرضا غلامپور اظهار کرد:با توجه به گرد و غبار پیش آمده در کشور عراق احتمال گرد و غبار محلی در نقاط جنوبی استان وجود دارد.
وی افزود: از اواسط وقت امشب نیز شاهد افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده در مناطق شمالی استان خواهیم بود که تا اواسط هفته آینده این روند ادامه دارد.
غلامپور گفت: همچنین احتمال کاهش دید در برخی نقاط استان از عصر امروز وجود دارد که این پدیده محلی و موقت است.
معاون هواشناسی خوزستان با اشاره به وزش باد شدید در برخی نقاط استان ادامه داد: در صورتی که باد جنوبی شود احتمال رطوبت و شرجی نیز در استان وجود دارد.
مرجع / ایرنا