تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۷:۳۹
کد مطلب : 74225
رئیس محیط زیست کشور در اهواز:

می خواستم اهواز بیام اما دکترهاشمی، این زحمت را کشیدند/ نظر کارشناسی بعضی جاها مورد توجه افکارعمومی و برخی رسانه ها قرار نمی گیرد

معصومه ابتکار گفت::همه باید برای نجات دریاچه ارومیه تلاش کنیم در خوزستان هم باید برای نجات کارون و تالاب ها حرکت کنیم در نقاط دیگر کشور مثل اصفهان، خراسان هم این اتفاق باید بیفتد.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛معصومه ابتکار رئیس محیط زیست کشور در اولین کنفرانس ملی علوم و مهندسی محیط زیست در اهواز اظهار داشت:تمایز این دولت با برخی رویکردهایی که در گذشته در کشور مشاهده کردیم تاکید بر نظر کارشناسی و علمی است و پرهیز از تصمیمات خلق الساعه سلیقه ای و آنی بوده است.

وی ادامه داد:شاید بعضی جاها این روند مورد توجه افکارعمومی و برخی رسانه ها قرار نگیرد شاید نگاه علمی که توام با دور اندیشی و نگاه بلندمدت است مورد پسند برخی واقع نشود.

ابتکار تاکید کرد:واقعیت این است اگر ما امروز در عرصه های مختلف کشور دچار صدماتی هستیم به دلیل نگاه غیرکارشناسی و عدم پایبندی به قانون و برنامه در گذشته بوده است.

وی ادامه داد:بسیاری از موضوعات در برنامه ریزی ها دیده شده بود ولی وقتی با دوره ای از بی توجهی در کشور مواجه می شویم طبیعی است که معضلات زیست محیطی امروز خودش را نشان می دهد.

معاون محیط زیست گفت: دلم می خواست ده روز پیش در آن شرایط به اهواز می آمدم اما دکترهاشمی این زحمت را کشیدند و به نمایندگی از دولت آمدند ولی بعد فکر کردم که باید در فضایی صحبت کرد که بشود مباحث جدی و علمی را مطرح کرد.

وی ادامه داد:خیلی کشورهای دیگر تحت تاثیر طوفان های شدید قرار دارند این طوفان گردوغباری که اینجا بود حالا اگر بشود اسمش را طوفان گذاشت به شکل های دیگر در نقاط مختلف دنیا اتفاق می افتد و شدتشان در حال افزایش است.

ابتکار گفت:همه باید برای نجات دریاچه ارومیه تلاش کنیم در خوزستان هم باید برای نجات کارون و تالاب ها حرکت کنیم در نقاط دیگر کشور مثل اصفهان، خراسان هم این اتفاق باید بیفتد.

رهیاب نیوز