تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۱:۰۷
کد مطلب : 57463

نتایج اولین نشست تعیین مزد ۹۴

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با تشریح اولین جلسه رسمی این شورا درباره تعیین مزد سال ۹۴ کارگران گفت: در این جلسه پیشنهادهایی از سوی دولت برای واگذاری سبدهای حمایتی غیرمعیشتی به کارگران مطرح شد.

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل از مهر، فرامرز توفیقی از برگزاری نشست ۳٫۵ ساعته عصر امروز شورای عالی کار در خصوص چگونگی تعیین حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: نمایندگانی از سوی گروههای کارگری، کارفرمایی و دولت در این جلسه حضور داشتند.
مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگران ایران اظهار داشت: مباحث مطرح شده بیشتر حول ماده ۴۱ قانون کار و راهکارهای دستیابی به اجرای دقیق این ماده بود. همچنین دولت پیشنهاد کرد که موضوع واگذاری سبدهای حمایتی غیر معیشتی نیز بررسی شود.

وی ادامه داد: دولت معتقد بود در کنار واگذاری سبدهای معیشتی به جامعه کارگری برای جبران کاستی قدرت خرید کارگران، باید سبدهای غیرمعیشتی مانند خدمات نظام سلامت نیز به کارگران ارائه شود.

این مقام مسئول کارگری همچنین به طرح برخی مباحث دیگر مانند اینکه افزایش قیمت محصولات تولیدی کارفرمایان به شرط افزایش حقوق کارگران می تواند قابل بررسی باشد بیان داشت: در حال حاضر قدرت خرید جامعه کارگری به میزان ۲ درصد کاهش یافته است.

توفیقی با بیان اینکه در خصوص موضوع امنیت شغلی کارگران هم مباحثی در نشست عصر امروز مطرح شد، گفت: قرار است به دلیل تفاوت دیدگاهها و ارائه نرخ های متفاوت از وضعیت سبد معیشتی کارگران، بررسی های ویژه ای صورت بگیرد تا بتوان در این زمینه برای جبران کسری درآمد کارگران ورود جدی داشت.

 

منبع:دانا

انتهای پیام/ن