تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۶:۵۳
کد مطلب : 82125
مدیرکل سازمان تاکسیرانی اهواز :

نرخ کرایه تاکسی در اهواز افزایش خواهد یافت/ افزایش کرایه ها براساس نرخ تورم اعلام شده بانک مرکزی است

موسی ممبینی گفت: با توجه به کارشناسی انجام شده در سال گذشته قیمت افزایشی نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر لایحه شده و پس از تصویب شورای شهر و موافقت فرمانداری اجرایی خواهد شد.

به گزارش عصر آبادان ؛ موسی ممبینی مدیرکل سازمان تاکسیرانی اهواز در گفتگو با اهوازنوین در خصوص افزایش نرخ کرایه ها در برخی مسیرهای شهری اهواز گفت :تاکنون هیچ گونه افزایشی در هیچ یک از مسیرها را نداشته ایم و با متخلفین امر برخورد خواهیم کرد.

موسی ممبینی گفت: با توجه به کارشناسی انجام شده در سال گذشته قیمت افزایشی نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر لایحه شده و پس از تصویب شورای شهر و موافقت فرمانداری اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هفته آینده این لایحه به کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اهواز ارجاع داده می‌شود، افزود: فرمانداری و شورای شهر با کلیات این مصوبه هنوز موافقت نکرده‌اند و در صورت موافقت قابلیت اجرایی شدن را دارد.

مدیرکل سازمان تاکسیرانی اهواز در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر افزایش کرایه ها توسط برخی تاکسی ها قبل از اعلام نرخ جدید گفت : تا زمانی که با این پیشنهاد موافقت نشده افزایش نرخ کرایه نخواهیم داشت هر کدام از شهروندان ما با این موارد برخورد داشتند با سامانه ۳۰۰۰۸۷۷۸ و ۱۳۷شهرداری اطلاع داده و و با متخلفین برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت موافقت، نرخ‌نامه‌ای برای افزایش کرایه تاکسی‌ها ابلاغ خواهیم کرد گفت: نرخ کرایه تاکسی ها فعلا براساس نرخ سال گذشته است اما بزودی افزایش خواهد یافت، میزان نرخ کرایه تاکسی‌ها در اهواز متناسب با قیمت کارشناسی شده تاکسیرانی، و متناسب با نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی افزایش خواهد یافت.

ممبینی در خصوص نرخ کرایه های تاکسی های تلفنی گفت : در خصوص نرخ کرایه های تاکسی اختلاف نظر هایی وجود دارد که مقرر شد استاندار این موضوع را بررسی و براساس مر قانون آن را هم زیرمجموعه سازمان تاکسیرانی شهرداری قرار دهند تا از آن پس نرخنامه مصوب و یکسان میان آنها اعمال شود.