تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۵:۱۵
کد مطلب : 126474
مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

نظارت بر ۵۱ مرکز پخت غذا در شلمچه

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان از نظارت و تحت پوشش قرار داشتن بالغ بر ۵۱ مرکز پخت جمعی غذا توسط بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان از نظارت و تحت پوشش قرار داشتن بالغ بر ۵۱ مرکز پخت جمعی غذا توسط بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند.

جعفر ربیحاوی ظهر امروز در رابطه با آخرین اقدامات دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه و در خدمات‌رسانی به زائران حسینی، اظهار کرد: خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی مدتی است که  در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز شده است و در همین رابطه تا کنون ۱۱۷ جلسه با مسؤولان و نیروهای خدماتی موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی برگزار شده است.

وی ادامه داد: ۵۱ مرکز پخت جمعی غذا تحت پوشش و نظارت بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند.

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: چهار منبع آب نیز در این محدوده پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان است و ۷۳ مخزن ذخیره آب شرب نیز از سوی کارشناسان ما پوشش داده و نظارت می‌شوند.

ربیحاوی عنوان کرد: تا به امروز ۴۲۲ مرتبه موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی مرز شلمچه بازرسی بهداشتی شده‌اند.

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی پشت سر گذاشته شده ۵۸۹ کلرسنجی آب در شلمچه انجام شده است.

مدیر گروه سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان به بازدید مکرر کارشناسان بهداشت محیط از محل‌های پخت غذا اشاره و تاکید کرد: ۷۰ هزار لیتر آب نیز در این منطقه کلرزنی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۹۳ مرتبه نیز بازدید بهداشتی از تاسیسات رفاهی و سرویس‌های بهداشتی مرز شلمچه صورت گرفته است و در حال حاضر نزدیک به ۳۰ نفر نیروی بهداشت محیط در قالب تیم اجرایی و چهار نفر نیز در قالب تیم پشتیبان به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند.

مرجع / فـارس