تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰:۵۸
کد مطلب : 126291
هفته سوم سوپر لیگ بسکتبال ایران

نفت آبادان به زمین سفت رسید/ مصاف بزرگان پترو مقابل سربازان لیگ

در هفته سوم لیگ برتر بسکتبال کشور، نفت آبادان در اراک به مصاف شهرداری می‌رود و پتروشیمی بندرامام در تهران میهمان نیروی زمینی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: نفت آبادان به زمین سفت رسید/ مصاف بزرگان پترو مقابل سربازان لیگ

 فارس، لیگ برتر بسکتبال ایران رفته‌رفته چهره واقعی و پرهیجان خود را باز خواهد یافت و با مشخص شدن عیار واقعی تیم‌ها جدال بین مدعیان لیگ سخت‌تر از پیش می‌شود.

در هفته سوم سوپر لیگ بسکتبال ایران تمامی تیم‌ها امروز دوشنبه از ساعت ۱۶ به طور همزمان در شهرهای اراک، تبریز، تهران و کاشان به مصاف حریفان خود خواهند رفت که بر این اساس، دانشگاه مقابل شیمیدر صف‌آرایی می‌کند، شهرداری تبریز میزبان شهرداری گرگان است و لوله آ.اس شیراز نیز در کاشان به مصاف شهرداری این شهر خواهد رفت.

دو تیم خوزستانی و قدرتمند بسکتبال کشور امروز در حالی به مصاف حریفان خود خواهند رفت که شرایط برای هر چهار تیم تفاوت بسیاری پیدا کرده و کار برای تمام تیم‌های سوپر لیگ دشوارتر شده است.

پتروشیمی بندرامام پس از دو پیروزی ارزشمند در اراک و ماهشهر، به مصاف شاگردان محمدرضا اسلامی خواهد رفت که در فصل جاری حرف‌های زیادی در مقابل حریفان برای گفتن خواهند داشت.

نیروی زمینی گرچه همواره یک تیم جوان و کم‌هزینه نشان داده، اما در لیگ جاری با گردآوری چند بازیکن درجه اول بسکتبال ایران و آغاز تمرینات از ماه‌ها پیش از شروع این آوردگاه، همچنین تصدی اسلامی بر سمت سرمربیگری این تیم، دیگر وجهه بازی ابتدایی خود مقابل نفت آبادان را نخواهد داشت و مطمئنا از آمادگی بیشتری بهره خواهد برد.

نیروی زمینی به هیچ عنوان حریف آسانی برای آسمان‌خراش‌های بندرامامی نخواهد بود و این دیدار را می‌توان یک از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ خواند.

در جایی تیم سوم آسیا با انبوهی از ستاره‌های ملی‌پوش و خارجی به مصاف نیروی‌زمینی جوان می‌رود، می‌توان یک تقابل میان انگیزه‌ها و توانمندی‌های دو تیم مشاهده کرد و منتظر ماند تا دید کدام اندیشه بر دیگری فائق خواهد آمد.

اما پالایش نفت آبادان که با دو برد ارزشمند و قاطع در دو هفته ابتدایی از شرایط خوبی برخوردار است، در سومین مصاف فصل خود به تقابل با شهرداری اراکی خواهد پرداخت که انگیزه‌های فراوانی برای رویارویی با شاگردان هماد سامری دارد.

از سویی اراکی‌ها با در اختیار اصغر کاردوست، حامد آفاق، حامد سهراب‌نژاد و آرن داودی، سلاح لازم را برای رویارویی با نفت آبادان در اختیار دارند، و از سویی نیز نفت آبادان تیمی نیست که از مسلح بودن حریف، لرزه به اندامش بیفتند.

اراکی‌ها که در فصل جاری با تقویت تیم، خویش را یکی از مدعیان اصلی این دوره از رقابت‌ها می‌دانند، امروز باید از تیمی میزبانی کنند که هر کدام از بازیکنانش به تنهایی رهبری تیم خود را بر عهده دارند.

نفت بازیکنان بزرگی همچون سعید داورپناه را در اختیار دارد که حضورش در میدان باعث هراس هر خط دفاعی خواهد بود، او یک شوت زن تمام عیار و یک طراح فوق‌العاده است.

صد البته که در زیر سبد نیز مصاف میرزایی ملی‌پوش با اصغر کاردوست نیز از جذابیت‌های این دیدار خواهد بود و محمدحسن‌زاده در روزی که به نظر می‌رسد پیروزی نفت آبادان به عملکرد او بستگی دارد، باید حامد سهراب‌نژاد را در جنگ‌های تن به تن از پیش روی بردارد.

نفتی‌های آبادان باید به آمادگی سجاد مشایخی در زمین بازی نیز چشم بدوزند چرا که موتور نفتی‌ها هنگامی نواختن خواهد گرفت که گارد راس شماره یک تیم ملی ایران به حرکت در آید و به امادگی لازم برسد، در نبرد قول‌های آبادان و اراک، تنها مشایخی‌ست که می‌تواند این کوه‌های استوار و بلند را پشت سر بگذارد و خود را به زیر سبد حریف برساند و یا از منطقه سه امتیازی برای تیمش امتیازآفرینی کند.

این موارد تنها گوشه‌ای از نقاط قوت نفت آبادان در بازی امروز است و این تیم ایوان ماراش و زلاتکو یووانویچ را هم برای دقایق سخت این دیدار در اختیار دارد و در تقابل خارجی‌های دو تیم، این دو بازیکن می‌توانند به تدریج اخبار خوشی را به نیمکت تیم خود مخابره کنند.

حال باید منتظر ماند و دید که در نبرد سهمگین امروز، جدال دو غول بسکتبال ایران در اراک به سود کدام تیم خاتمه می‌یابد، آیا نفت با غلبه بر میزبان مدعی خود، از حالا چراغ اول را برای رسیدن به فینال روشن خواهد کرد و یا پیش‌بینی سخت این دوره از رقابت‌ها برای تعیین مدعیان به هفته‌های آینده موکول خواهد شد.