تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۸:۱۹
کد مطلب : 37642

نفس ها حبس! گردوخاک در راه است

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد در دو روز آینده باد و گرد و خاک در استان‌ خوزستان دور از انتظار نیست.

به گزارش رهیاب نیوز مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: در دو روز آینده باد و گرد و خاک در خوزستان دور از انتظار نیست.

گفتنی است ‌بعضی ها برای حل کردن مشکل گرد و غبار در خوزستان اسم آن را به ریزگرد تغییر داده اند تا با تغییر نام این مشکل را برطرف کنند جهت اطلاع این مدیران باید گفت ریزگرد با گردو خاک معمولی متفاوت است و ریزگردها اتفاقا به خاطر اندازه بسیار ریزی  که دارند و می توانند بسیار بیشتر و عمیق‌تر از گرد و خاک معمولی به عمق راه‌های هوایی نفوذ کنند.

علاوه بر مضراتی که خود این ریزگردها به همراه دارند، انتقال برخی میکروبها و ویروس‌ها توسط آنها به بدن انسان می‌تواند زمینه ساز بسیاری عفونت‌ها و بیماری‌ها در افراد شود.

یک فوق تخصص جراحی قلب می گوید: آلودگی موجود در ریزگردها می تواند علاوه بر ایجاد عفونتهای ریوی در افراد ضعیف و سیگاری، موجب تشدید علائم در بیماران مبتلا به آسم و آلرژی شود.

به هنگام بروز پدید گرد و غبار احتمال حملات قلبی، آسمی و ریوی در بیماران قلبی و تنفسی افزایش می یابد لذا خوزستانی ها حتی المقدور از خانه خارج نشوند البته اگر مدیران شهر را تعطیل کنند.