تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۴:۰۴
کد مطلب : 53934

نمایشگاه های خودروی آبادان باید از مرکز شهر خارج شوند

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر لزوم انتقال نمایشگاه های خودروی مستقر در میدان طیب و خیابان اروسیه این شهرستان به خارج از شهر تاکید کرد.

حمید حنظل عیدانی صبح شنبه در جلسه بررسی مشکلات ترافیکی شهر آبادان عمده مشکلات ترافیکی شهر آبادان مربوط به مرکز شهر است و یکی از موارد ایجاد ترافیک نیز وجود نمایشگاه های خودرو در مناطق مختلف شهر است که باعث ایجاد ازدحام می شود.

وی افزود: چنانچه قرار باشد نمایشگاه های اتومبیل که در محل «میدان طیب» و «خیابان اروسیه» قرار دارند به محل دیگری منتقل شوند باید یک فضای مناسب برای آن ها جانمایی شود تا کار این صنف از به علت دوری راه از رونق نیفتد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان ادامه داد: اجرای مانیتورینگ در شهر مناطق مختلف آبادان، کمک های زیادی به مشکلات ترافیکی به ویژه در ساعات بامداد می کند به همین دلیل باید روی این موضوع تمرکز بیشتری بکنیم.

حنظل عیدانی با اشاره به اینکه یکی از راه های کنترل و کاهش ترافیک بخث فرهنک سازی است، تصریح کرد: باید در زمینه حمل و نقل فرهنگسازی کنیم. اگر بخواهیم فرهنگسازی کنیم باید برای افراد سنین پایین برنامه ریزی شود.

وی افزود: اگر دانش آموزان با فرهنگ راهنمایی و رانندگی آشنا شوند یک فرهنگ سازی خوبی صورت گرفته است و این موضوع مستلزم یک برنامه ریزی خوب است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به چهار راه های کشورهای پیشرفته عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته در چهار راه هایی که چراغ راهنما قرار دارد گل و گیاهان بسیاری قرار می دهند تا راننده ای که پشت چراغ قرمز توقف می کند آرامش داشته باشد.

مرجع / مـهـر