تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۵:۳۵
کد مطلب : 54061
در محل مجتمع فرهنگی هنری ثامن‌الائمه

نمایش تعزیه «نوای عاشورایی» در آبادان به روی صحنه رفت

سرپرست گروه تعزیه نوای عاشورایی در آبادان گفت: نمایش تعزیه «نوای عاشورایی» کاری از گروه فرشاد وابسته به انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان به روی صحنه رفت.


خبرگزاری فارس: نمایش تعزیه «نوای عاشورایی» در آبادان به روی صحنه رفت

عصر آبادان ، قاسم‌علی صیادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اشاره به اینکه این نمایش تعزیه‌ای به مدت سه شب برای عموم به نمایش درمی‌آید، اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به مجتمع فرهنگی و هنری ثامن‌الائمه در ساعت ۱۹، بیننده این نمایش باشند.

وی اضافه کرد: «صباح جوان‌پور» کار طراحی و نحوه اجرای این نمایش تعزیه‌ای را بر عهده دارد و بازیگران گروه فرشاد انجمن هنرهای نمایشی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان نیز کار اجرای آن را به انجام می‌رسانند.

سرپرست گروه تعزیه نوای عاشورایی در آبادان با اشاره به اینکه تعزیه نوای عاشورایی دارای دو گروه سرود برادران و خواهران و گروه نمایشی کودکان و بزرگسالان است تصریح کرد: «صباح جوان‌پور» طراحی صحنه و لباس، «علی آبادانی» کار تنظیم موسیقی، «امین گیاهی» نوازنده گی‌ارگ، «ملاداوود قاسم‌اصل» مداحی نمایش، «علی بنی سعید» کار هماهنگی، «وحید سلمانی» کار نورپردازی و «جهاد امیری» نیز کار پیکرسازی را در این نمایش بر عهده دارند.

منبع: فارس